Zavrieť

Porady

Pripojenie notebooku a TV cez hdmi kábel

zdravím vás. pri snahe o prepojenie notebooku a televízie cez hdmi kabel mi najnovšie vypisuje, že nie je signál. niekedy zapojím a ide všetko ako ma bez problémov, no niekedy ak prepnem TV na hdmi, tak mi vypíše, že nie je signál. Kábel vyberem znova zapojím, nič. reštartuje notebook, vypnem zapnem tv, vymením konce kábla. no nič. vypíše, že nie je signál a odpočítava čas do vypnutia tv. a niekedy to ide zase bez problémov - len zapojím kábel, prepnem na hdmi a ide to.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    ak máš na TV viac vstupov HDMI skús medzi nimi poprepínať na diaľkovom ovládači
    Vlado Streminský mam 2, a skusal som samozrejme aj to. prepinat, vypinat, zapinat a tak, ale nic sa nedialo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Pokiaľ sa pripojí k HDMI na telke - používaj tento vstup.
    B) Pokiaľ sa nedarí pripojiť - klik na plochu PTM - Rozlíšenie obrazovky - vybrať Pripojiť k monitoru a tam vybrať druh zobrazovania (Iba počítač, Duplikovať, Rozšíriť, Iba projektor).
    C) Pokiaľ chceš aj zvuk cez HDMI na telke - musíš to povoliť na zvukovej karte - Možnosti ovládania zvuku a aktivovať HDMI Output.
    Vlado Streminský vďaka. dnes to zase ide v pohode. ked zapojim kabel do notebooku obrazovka velmi slabo preblikne a vtedy viem ze to reaguje a pojde to. no niekedy sa nedeje nic. neviem preco.
    misoft V podstate - pre zvuk mám okrem Speakers trvale nastavené aj HDMI Output na zvukovej karte. Pokiaľ je všetko v poriadku, HDMI video sa však musí nastavovať, primárne je totiž grafická karta nastavená na jeden monitor (pretože ho deteguje). Niekedy GK však po pripojení HDMI ihneď deteguje aj tento výstup. Pokiaľ však nie - treba to nastaviť ručne.
    TV používať najčastejšie HDMI1 (na to skôr telky reagujú), pokiaľ však sa nepripojí, navoliť na telke cez Source (Zdroj) práve ten použitý HDMI vstup.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Skús iný kábel. Možno je poškodený. Ale problémy môže robiť aj niektorý konektor. Buď na NB alebo TV.
    Vlado Streminský vdaka. kabel je urcite v poriadku, vsetko je nove, dnes to opat ide v pohode. len niekedy neviem preco to nereaguje nijakym sposobom

    Pripojenie notebooku a TV cez hdmi kábel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.