Zavrieť

Porady

Prenajatý priestor a rekonštrukcia

Dobry den. Planujem zalozit s.r.o. neplatca DPH. Nasledne si prenajat od ineho subjektu (druzstvo) priestor, v ktorom budem poskytovať služby - cvičenie, joga. Priestor si však musím na vlastné náklady zrekonštruovať - stavebne upravy priestoru, vodoinstalacia, vytvorit WC, sprchu, podlahy, malovky, elektroinstalacie, osvetlenie, kupit dvere (odhad cca 17.000 EUR). Budem platit prenajimatelovi aj mesacne najomne. Ako tych 17 000 zauctujem.....mozem si ich dat do vydavkov ovplyvnujucich moj zaklad dane. Odpisuje sa to nejako ? A je to vobec mozne, kedze zrekonstruujem cudzi priestor ? Ako postupovat pri aj pri uzavreti zmluvy s prenajimatelom, co sa tyka vydavkov na rekonstrukciu.
Dakujem vsetkym velmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Veľa otázok s veľa súvislosťami, napadá mi najlepšia rada - nádi si účtovníka.
    amundsen Dobry den,
    ano planujem si najst uctovnika, ale pre stretnutie ohladom prenajmu by mi velmi pomohli zatial odpovede na otazky, na ktore sa pytam. Velmi pekne dakujem vsetkym za ochotu odpoved.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňa K ďakujem, tak mi už dávno nikto nepovedal.
    Sarlotka mne sa páci Soňka, dufam aj tebe.. ale kludne to prepisem na Sonicku
    Soňa K Milé sú obidve možnosti, hlavne s dobrosrdečnosťou za nimi. Pekný deň.
      zbaliť

    lotina je offline (nepripojený) lotina

    lotina
    Niečo podobné som mal aj ja, do nájomnej zmluvy sme dali článok, v ktorom si nájomca prenajaté priestory zrekonštruuje na svoje náklady . A potom si ich môže dať do výdavkov. A ak tie položky jednotlivo nepresiahnu 1700 eur, môžu ísť priamo do výdavkov, nie na odpisovanie. Ak áno, tak ako HM na odpis. A pri kontrole to dopadlo dobre.

    Prenajatý priestor a rekonštrukcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.