Zavrieť

Porady

Kde prosím zoženiem zadarmo kameň do okrasneho záhonu v okolí Trnavy?

Kde prosím zoženiem zadarmo kameň do okrasneho záhonu v okolí Trnavy alebo Modry?

Potreboval by som 2-3 vačšie o priemere asi 35-50 cm a potom ešte štrk fragmentu 3cm asi 1-2 vačšie vedrá.

ďakujem za rady

p.s. rady typu kúp mi nevyhovujú nakoľko robím skalku pred barákom a z vchodu sa nezloží nikto (sám to zatiahnuť nechcem, z princípu)(foto ilustračné) ďakujem
sklalka.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hm...je viacero variant :
    Kameň
    1. Čorkneš
    2. Premiestniš
    3. Pozrieš na nejaké koryto potôčika, riečky
    4. Požiadaš o tých pár kusov nejakého stavebníka, ktorému (možno) zavadzajú na dvore.
    5. Ideš niekde z bodu A do bodu B a uvidíš niekde pri ceste (blá, blá) šmarené. Zastavíš a nahodíš do kufra.

    Štrk
    1. Každý potok ma toho habadej
    2. Na brehu jazierka tiež nájdeš

    Princíp platenia
    1. TONA kameňa vyjde v kameňolome na cca 8€...tých pár kusov je centová záležitosť.
    2. TONA štrku (dunajského, čo je už teda fakt pekný) sa predáva za cca 40€...2-3 vedrá bude asi tak 2-3€.
    Ceny kameňa a štrku uvádzam v cifrách, aké sú v mojej lokalite...do kameňolomu chodím pravidelne už pár rokov.
    3. Dopravu neriešim, nakoľko aj keby si zadarmiko od niekoho dostal ten materiál, aj tak by si poň musel ísť.
    4. Vystáva otázka, koľko je bytov v baráku a po koľko by sa asi museli skladať. Predpokladajme, že na jeden byt by to bolo cca 0,50€.
    Neviem síce, že ako Ty si s tou sebakritikou (hanbou...nazvi, ako chceš), no ja by som sa teda veru neznížil, aby som po susedoch behal a pýtal tak smiešnu čiastku.
    Skôr by som to otočil inak...Ty síce zaivestuješ pár šupov, no susedia by si to mohli tak trochu odpracovať a pomôcť v tej úprave skalky.
    Ďalšia otázka už súvisí priamo s hotovou skalkou. Kto a ako zafinancuje tie kvietky do skalky. Niečo sa dá síce zohnať, no niečo je potrebné aj kúpiť. A sadenice kvetov a podobne sú už trochu iná cenová relácia.


    P.S.:
    Vopred ďakujem za hodnotenia typu nesúhlasné alebo neužitočné.

    Hlasovalo 15 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    lubko6394, Jarka 1, vlado 33, bjuty smis, mufol, ivka70, misoft, arizona, Žabinka, terezamaria, afrikánka
    Neužitočné (2)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    7
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kukučka 100 bodov, chceš?
    afrikánka ...mne síce nepoďakuješ....pre zadavateľa perfektne zodpovedané,
    buchač Mne je jedno...

    Mohol som ešte kľudne dopísať, že mufolovi by som aj zadarmiko poslal, šak kameňa a štrku u mňa na dvore habadej. Keď sa minie, tak zbehnem do kameňolomu...a ozaj, včul mi napadlo, že budúci týždeň idem na materiál.
    Nuž niečo obetujem a pošlem mu to zadarmo....
    Kúúúwa, ALE to prepravné je už iná káva....za tú cenu by urobil skalku aj s múrikom na ťahavé rastlinky.
    afrikánka buchač...Mne je to jedno...Tak prečo sa tak paprčíš za mínuskovanie....a ešte i ďakuješ - provokuješ??? Keď zadarmo, tak všetko i s dovozom....a niečo zhoď i u mňa, máš to cestou. Mufol i ja Ti poďakujeme.!!!
    misoft Dobre si to napísal. Ja by som možno aj k tým kameňom a štrku...
    Pre 2-3 kamene kameňolom nezbankrotuje - často dajú zadarmo - odpadový lomový kameň. Šuter .... v potoku tiež zadarmiko, akurát ruky sa ponamáhajú....
    mufol Žasnem na reakciou buchača. Človek očakával tip kde ich najde (prístupné, lokalitu a hlavne velké balvany! a nie takúto primitívnu odpoveď a reakciu . Nikde nepíšem , že od niekoho budem pýtat minimálnu sumu ! Pochopil by som , že máš zlý deň, ale nie toto je už 3 krát čo som dostal podobnú reakciu od buchača. Zaráža ma , že ostatný sa pri ňom vezú. Ja, keď neviem , nemám aspom irocincké komentáre ale proti chuti žiaden dišuptát : buchač má buď krámy (dámy prepáčte) alebo nemá partnerku, alebo ešte za tým može byť niečo iné ... ktovie Pekný večer
    afrikánka Čo sa deje? Odpovedal ti dobre, kto mal vedieť, že nestojíš o cenovú kalkuláciu, že chceš iba veľké balvany, hoci píšeš i o štrku.....a to všetko zadarmo. Tak si počkaj na Trnavákov, alebo na niekoho, kto ti to vyhľadá, privezie a ešte aj zrealizuje. Dobre si sám seba prečítaj.....Len tak naokraj, netrpíš ty takým....toto....ako podsúvaš buchačovi??? Dobrú noc
    mufol Toľko ironie od neho. Samozrejme , že nepotrebujem cenovú kalkuláciu...
    buchač mufol (Dnes 18:52) Žasnem na reakciou buchača. Človek očakával tip kde ich najde (prístupné, lokalitu a hlavne velké balvany! a nie takúto primitívnu odpoveď a reakciu .
    ===================
    Pfúúúúúúúú....

    Takže asi takto.
    Ja nie som z okolia Trnavy...takže tip na lokalitu nečakaj.
    Ten môj (nazvem) návod bol taký všeobecnejší.

    ...a že Ty nevieš a nekomentuješ ?
    Čo už, nie každý dostal do vienka...niekto musí byť aj jednoduchší.
    ---------------------------
    Zvyšok radšej nekomentujem.....to nemá význam.

    Dišputujte si koľko chcete, ja si idem vymeniť pampersku.
    afrikánka Veď tá kalkulácia bola skoro ako zadarmo....teraz to vyzerá, že ani tých pár centov nechceš dať. No irónie od neho sa ujde každý deň niekomu....on už iný nebude. Ale dnes sa skutočne snažil!.........buchač, nezabudni si umyť ruky....po pamperske.
    mufol buchač tak sú asi dve možnosti: ty všetko vieš a všetko komentuješ ( čo je nemožné, taký neexistuje) alebo nič nevieš a všetko komentuješ - aj keď je to odveci a všeobecne

    Písal som otázku adresne ? buchač: kde prosím zoženiem zadarmo kameň.... Predpokladám že sa ozve niekto z okolia TT alebo Modry. chlapče okolo teba sa svet netočí...

    Ak tej jednoduchosti
    Jednoduchý si ty (zlodej kričí zlodeja)
    P.S. cením si tvoju kalkuláciu v ktorej je tooooooĺko zbytočnej ironie
    Soňa K Tento príspevok má toľko plusových kliknutí, že by mal otriasť právnym systémom Slovenskej republiky.
    buchač Soni...dostal som už aj viac. Ak dobre pamätám, v jednej téme - jednom príspevku ich bolo cca 25...a ani len zasadnutie vlády nebolo.
    Môžem ja za to, že som tak dobrý ?

    Na druhej strane ? Veď je to len "neužitočné" a aj "komentár".

    No ako mám aj v profile uvedené, je dobré najprv pochopiť samotný text a až potom hodnotiť, prípadne kritizovať a trebárs aj pindať.

    Moja mama vravievala a ja s tým súhlasím :
    "Starší nie sú vždy múdrejší...starší sú skúsenejší !"
      zbaliť

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    V okoli Trnavy neviem, ale ja ked som chcela nejaky kamen, tak z opusteneho stareho kamenolomu. Na Zahori ich je neurekom...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nám priviezli príbuzní 2 skaly až kdesi od Trenčína, možno až z Kysúc, okolo Trnavy je len štrk..
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka V povodí Váhu dostatok kameňa, štrku i piesku.....Teda aspoň v okolí Trenčína....
    Mária27 ale nie pri Trnave, na rovine skaly nijaké nie sú
    afrikánka Asi bude musieť kúpiť.....balvany sú drahé, ale on iba zadarmo. Tak sa nebude ihruškať pred bytovkou so skalkou.....
    misoft Chce po taliansky - satarmo - z okolia Trnavy - zadarmo ani kura nehrabe, pokiaľ chce tak cca 18km má k najbližším kopcom.
    A šutre nájde hocikde.
    afrikánka 18km ? Veľa benzínu prevezie.....vygúgli bližšie !!!
    misoft No bližšie kopce nie sú. I tie Píščany sú cez 42 kilákov (časť Banka)
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Strk nie je problem na betonarke. U nas (Zahorie) som chcel kupit par kyblov ale dali mi ho zadarmo, ze take mnozstvo sa ani neoplati fakturovat.
    Velke kamene - to je uz horsie. Nasiel som krasny na poli, ale privodil som si pruh.
    Mal by ich byt dostatok v kamenolome Bukova, neviem ci je iny blizsie k Trnave.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    kameňolom máš v trstíne, aj v bukovej

    pekné šutre máš aj pod vinohradmi a na poliach skoro všade v okolí modry...
    mufol ďakujem

    Kde prosím zoženiem zadarmo kameň do okrasneho záhonu v okolí Trnavy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.