Zavrieť

Porady

USB nefunguje

Ahojte
Mam USB Kingston 16gb, ten malý strieborný ved to asi poznáte všetci.
Nahral sa tam film v nejakom blbom formate, pichol som to do telky, neslo to tak som neriešil. Po 2 dnoch som ho vybral z TV a dnes pichol do NT. Subory tam su ale zapisat, prepísať ani vymazať sa nedalo nič. SPravil som si copy obsahu USB a dal USB naformatovať ale neuspešne.

Stale mi vypisuje že je chranený proti zápisu. Už som použil aj spravu diskov, formatovanie začalo, ale zlyhalo. Na kluči už nieje nič ani informacie o velkosti cez tento počítač.

Odišiel nadobro?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TRULY STIAHOL som free verziu, tak rozdiel je tam udajne len v rýchlosti formatovania.
    Celý čas formatovania vypisovalo :
    28.9.2016 + čas Format Error occurred at offset xxxxxxxxxx 19-The media is write protected

    DIsk je nadalej chraneny zapisom a neda sa otvorit. Stale ponuka na format
    misoft http://www.freewarefiles.com/USB-Fla...ram_66453.html
    TRULY Už som to skušal cez CMD zadam DISKPART spusti sa nove okno diskpart.exe ale do okna sa nedá písať nič
    misoft diskpart.exe sa musí spúšťať s právami administrátora/správcu. Inak nebude makať. Takže i cmd.exe sa musí spúšťať ako správca.
    Príkazy diskpart https://technet.microsoft.com/en-us/...(v=ws.10).aspx
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    USB kľúč bude pokazený. Stretol som sa s tým, že výrobcovia konštruujú USB kľúče tak, že keď sa pokazí niečo (najčastejšie samotné úložisko), tak USB kľúč sa sám zablokuje a ochráni proti zápisu. Je to tak preto, aby sa uchovali aspoň dáta, ktoré sú na ňom uložené. Budú tam, ale kľúč sa nedá naformátovať, dáta sa nedajú uložiť ani vymazať.

    Tiež mám taký USB kľúč, ale len 4 GB. USB kľúč je dnes už spotrebný materiál, treba kúpiť nový.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.