Zavrieť

Porady

Zaradenie auta do majetku firmy

S.r.o. chce zaradiť vlastné auto konateľa do podnikania ako obchodný majetok k dátumu 08.10.2016 (nie ako súčať Základného imania).
Konateľ vlastné auto kúpil v marci 2014 ako fyzická osoba nepodnikateľ za 11500 Eur.

Moje otázky:

1. Na určenie súčasnej ceny auta treba znalecký posudok alebo stačí kúpno-predajná zmluva keď to chce s.r.o. dať do obchodného majetku firmy?

2. V prípade kúpno-predajnej zmluvy treba pozrieť na trhu že také dvojročné auto koľko stojí, a v tej cene treba zaradiť auto do obchodného majetku alebo za cenu za ktoré konateľ kúpil v roku 2014 čiže v hodnote 11500 Eur?

3. Koľko rokov resp. mesiacov môže to s.r.o. odpisovať?

4. Keď konateľ predá auto pre s..r.o. napr. za 7500 Eur, tak konateľ má to zdaniť ako ostatný príjem vo svojom daňovom priznaní za rok 2016?

5. S.r.o. má o tom viesť transférovú dokumentáciu (že kúpil od konateľa auto)?

6. Ako treba určiť výšku nepeňažného príjmu konateľa keď chce auto používať aj na súkromné účly v roku 2016 a v roku 2017?Je správne že hondota nepeňažného príjmu konateľa v roku 2016 bude 1% z ceny automobilu a v roku 2017 *bude to suma vo výške vstupnej ceny vozidla zníženej o 12,5%?

7. S.r.o. nemá zatiaľ zamestnancov. Je potrebné z dôvodu používania motorového vozdidla konateľom aj na súkromné účeli zaregistrovať s.r.o. na daň z príjmov zo závislej činnosti?

Za odpovede Vám srdečne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ment2137 chce to predať svojej sročke, čiže za peniaze

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ja by som to spravila cez nejaký autobazár...konateľ predá autobazáru, a autobazár s.r.o.-čke.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Preco cez autobazar? Nie su to zbytocne premrhane peniaze na com sa nabali autobazar? Podla mna zbytocnost
    kuravesele aby sa nemusela napríklad vypracävať transferová dokumentácia? A daňováci nebudú bazírovať nad somarinami, keď to nebude na priamo od konateľa. Určite to nie je nejak nákladné, dá sa dohodnúť...
    zk24 Ak nakupi autobaraz od nezdaniteľnej osoby vozidlo, musí nasledne podla mna predávať vozidlo dalej podľa §66, a teda zdanovať prirážkou. nechce sa mi veriť že sa to oplatí, a určite to zadarmo robiť nebudu. Ak čokoľvek nadhodia na predajnu cenu, musia priražku dodaniť.

    Nikdy som sa s autobazarom nedohadovala, tak neviem či su ochotní niečo kupiť a za tu istu cenu predať, o čom pochybujem, kedze aj pre nich je to značna administrativa.

    Moj nazor.
      zbaliť

    Zaradenie auta do majetku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.