Zavrieť

Porady

Komplikacie po bankrote v zahranici

Dobry den

Zbankrotoval som v Anglicku. Mal som dlhy na Slovensku aj v Cechach a po 5 rokoch v Anglicku som zbankrotoval (05.2016)
Otec mi vola 10.2016 ze ho otravuju kde sa nachadzam ze ma nemozu zohnat.

Tak som zavolal na sud ze som zbankrotoval a ze ci to eviduju a pani mi povedala ze to musim dolozit prelozene a ked som tam prisiel s uradne prelozenim listom mojho osobneho bankrotu notarom tak oni nevedia co s tym.
Prehadzovali si ma z dveri do dveri.

Boli informovany od mojho porucnika z Anglicka listom o mojom osobnom bankrote,ale anglicky samozrejme. To nestaci ocividne.

Neviem si rady ako mam postupovat dalej kedze nikto nevie co robit.
Vraveli ze sa s takou situaciou este nestretli.

Dnes som napisal nahodne jednemu exekutorovi ci dostali info ohladne mojho bankrotu tak mi odpovedal:
ano vedieme tuto zmenu nicmenej exekucia je nadalej v platnosti len do konca vaseho konkurzu je zmrazena a potom bude dalej pokracovat pokial nebude s mojej strany podany navrh na zastavenie.

Neviem sa dopatrat co mam dalej robit aby som mal pokoj
Velmi pekne dakujem za vas cas na odpoved
5 komentárov     zbaliť
misoft A) Ak požadujú úradný preklad - tak si to daj preložiť a potvrdiť. Buď v Anglicku, alebo aj na Slovensku. Pokiaľ bude úradne preložený doklad (a podľa mňa je jedno kto preloží, len musí mať na to úradný štempeľ a byť v zozname uznaných prekladateľov) - a úrad to musí uznať.
B) Exekútor ťa informoval dobre. Pokiaľ si v osobnom bankrote - to si v Anglicku a nie na Slovensku. Takže zatiaľ exekúcia je pozastavená, ale stále trvá. Až sa vyriešia tvoje finančné problémy v Anglicku (teda až sa "oddlžíš tam), tak exekúcia sa znova rozbehne - samozrejme, bude to stáť viacej, pretože úroky budú nabiehať jedna radosť.
bettega88 Neviem ci pisem nezrozumitelne ale napisal som ze som prisiel s uradne prelozenym listom mojho osobneho bankrotu notarom takze to som vyriesil ale sud to neuznal pretoze tvrdi ze nevie ako ma postupovat! Exekucia spada pod vsetky dlhy preto som zbankrotoval takze neviem preco by sa mala exekucia znovu rozbehnut ked pisu dokial nebude z vasej strany podany navrh na zastavenie. Potrebujem poradit naozaj
misoft Osobný bankrot - ten sa riadi istými pravidlami (neviem, ako v Anglicku) - po splnení podmienok osobného bankrotu by sa mala exekúcia zastaviť, nakoľko by pominul dôvod exekúcie - bol by si oddĺžený. Takže asi preto (keď si vysvetlil súvislosti) je exekúcia zastavená - buď splníš podmienky a budeš oddĺžený = exekúcia bude zrušená, alebo ich nesplníš = znova sa započne exekúcia.
A k súdu - ak TOTO súd nevie - podaj stažnosť na konanie súdu - súd by MAL vedieť, ako postupovať.
Oliwa Dlhy na SK, v ČR, bankrot v UK a Ty chceš mať - pokoj???
Soňa K Zaplať všetko, čo si dlžný a budeš mať pokoj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Treba si však uvedomiť jeden fakt. Anglicko je stále v EÚ . Máme tu v platnosti nejaké európske právo. Nariadenie EÚ 1346/2000 o konkurznom konaní hovorí plus mínus, že účinky konkurzu platia vo všetkých štátoch EÚ. Osud pohľadávok sa bude riadiť právom štátu v ktorom bol vyhlásený konkurz. Anglické právo nepoznám, ale ak určí Anglický právny poriadok, že sú pohľadávky po konkurze v Anglicku nevymáhateľné, tak to musí rešpektovať súd (exekútor) v každom členskom štáte. (čl. IV nariadenia)

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    vyplať si dlhy...a hned budeš mať pokoj...aj na slovensku...aj v čechách...aj v anglicku...aj otca prestanú otravovať...aj.....

    Komplikacie po bankrote v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.