Zavrieť

Porady

Zivnost 2017

Dobry den


V jan 2017 by som si chcel zalozit zivnost mesacna fakturacia 2700 eur, pausalne vydavky 60%
Zaroven by som zostal aj zamestnancom (konatelom s.r.o) kde by som mal min. mzdu.

Otazky:

- rad by som sa opytal ci je vypocet, "cisteho prijmu", odvodov a dane v prilozenej tabulke je spravny?
- je rozumne platit ihned dobrovolne odvody do SP?

Dakujem
veronikasad konatel s.r.o. nie je zamestnanec. PZ by si musel mať na inú pracovnú pozíciu
cico29 mam riadnu pracovnu zmluvu, pracovnu poziciu mam uvedenu inu ako "konatel s.r.o"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre rok 2016 (predpokladám, že aj pre rok 2017) platí NČZD vo výške 3803,33€, vypočítaná daň nie je správna.
    Vymeriavací základ pre výpočet odvodov si vypočítal správne (ak nebudeš dobr.poistený v SP, tak si ho oprav), budeš ho však uplatňovať :
    - v zdr. poisťovni až od 1.1.2019
    - v soc.poisťovni od 1.7.2018

    Povinná registrácia v SP ti vznikne - ak budeš podávať DP v riadnom termíne - až od 1.7.2018. Či je rozumné platiť dobrovolné poistenie (celý balík, vrátane nem.poistenia alebo balík s dôch.poistením) závisí od tvojho veku a rozhodnutia. Ak sa neprihlásiš, nebudeš mať nárok na nem.dávky v prípade PN a za toto obdobie sa v budúcnosti nedá dôch.poistenie doplatiť spätne.
    PS: teraz som si všimla, že dôchodkové poistenie máš zo zamestnania, tak platiť dobrovolné poistenie zo živnosti je zbytočné ...
    Naposledy upravil veronikasad : 15.12.16 at 13:58
    cico29 Veronika,
    najskor dakujem za odpoved.
    Budem potrebovat aj uctovnicku, ktora mi spravi danove priznanie, pripadne poradi co je dobre a co nie.
    Ak mate zaujem, rad sa s vami skontaktujem.
    dakujem.
    brano29@gmail.com

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.