Zavrieť

Porady

Môžem pracovať počas rodičovskej dovolenke?

Som na predľženom rodičovskom dovolenke. Mám chorú dcérku. Teraz som sa našla prácu cez internet. Budem pracovať na dohodu, cca 40 hodín mesačne. Musím to nahlásiť na úrad práce? Predtým, keď som sa išla na rodičovsku dovolenku, pracovala som sa 8 rokov v jednej firmy.Od tejto firmy, som sa išla na matersku dovolenku. V máji mi skončí RD, Dcérka mi narodila v roku 2013. Napriek tomu, že mám dohodu, môžem dostať dávku nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš pracovať . Si na RD aj v evidenciii uchádzačov o zamestnanie? Alebo ako to je? Ak tvoje zamestnanie trvá, nemôžeš byť súčasne aj na ÚP.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    melindi Som na predlženom materskom dovolenke. Nie som v evidencii uchádzačov. Moje zamestnanie trvá. Tak keď dostanem od nich zmluvu, musím to podať na úrade, alebo nie? Koľko hodín môžem mesačne robiť, alebo koľko eur môžem mesačne dostať? Tá pani v Crystall Call a.s. mi tvrdí, že 148 alebo menej?
    Tweety ÜP so zmluvou nemá nič. Tvoj príjem a aj hodiny na zmluvu nie sú obmedzené. Upresni, zmluva alebo dohoda je v tom rozdiel. DoPČ alebo DoVP.
    Tweety Alebo budeš pracovat na nejakú dohodu? Napíš akú?
    melindi Dohodu budú mi posielať. A keď dostanem tú dohodu nemusím to podať ani na jednom úrade? A potom keď mi skončí v máji RD a dám výpoved firme, kde som sa pracovala 8 rokov, ani vtedy nemusím im ukázať, že mám dohodu? Kvoli tomu môžem dostať podporu nezamestnanosti?
    Tweety Po skončení PP, teda ak sa zaeviduješ na ÚP, dohodu im musíš predložiť.
    melindi A čo je rozdiel medzi DoPČ alebo DoVP?
    Tweety V odpracovaných hodinách, v tom, aký druh práce to bude.
    melindi Od 8.2.2017 robím u nich, teraz mi volala pani, že mi posiela tu zmluvu. Dohodli sme sa tak, že ja najprv opýtám na úrade, a potom mi vvpíše dohodu. Ale tu dostanem viac info, ako tam.
    melindi Budem pracovať, ako telefonistka z domu.
    http://www.profesia.sk/praca/crystal-call/O2190626
    A ktorá dohoda je lepšie?
    melindi A odkiaľ viem, alebo kde môžem pozrieť, že sú podvonicí alebo nie? Musím predávať vyživové doplnky, pre firmy Helvethia Apotheke. O tejto firme som sa čítala tento článok:
    http://www.topky.sk/cl/10/1323889/Sp...svoje-peniaze-
    Tweety Bude to opakovaná účinnosť, to je možné len na DoPČ. Ale dala by som si na to pozor.
    melindi Ďakujem vám veľmi pekne, takže nemusím nikam is s dohodu? Ani do socialnej, ani do zdravotnej postovni? A keď mám DOPČ vtedy môžem dostať podporu nezamestananosti alebo nie? Koľko eur je teraz tá podpora? Robila som sa od 07.2007 do 05,2013. Od 2013 som na RD. Dostala som sa minimalnu mzdu.
      zbaliť

    Môžem pracovať počas rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.