Zavrieť

Porady

Úroky z exekúcie

chcem požiadať o odpustenie úrokov z exekúcie. Vie mi niekto poradiť čo do žiadosti napísať ?
Mila123 dôvod prečo žiadaš o odpustenie úrokov.....ale zo skúseností, ktoré mám nikomu neodpustili, ale skúsiť môžeš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 kopirujem sem ako komentar:
    Úroky z exekúcie
    30.3.2017, 21:05
    Lurika
    na základe diskusie zo 16.2.2017 všetkým oznamujem, že úroky mi odpustili a mám obrovskúúúúúú radosť
    vicktor Lurika by este mohla napisat/poradit ako sa to podarilo.
    Lurika tak chcelo to nejakú daň, v žiadosti som im navrhla, že ak mi odpustia 5000,- Eu úroky ja im doplatím istinu v sume 3000 Eur , ktoré si požičiam od rodiny a oni súhlasili
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    no mala by si tam napísať dôvody, prečo chceš odpustiť úroky, pretože inak sa s tebou exekútor ani baviť nebude. Musíš svoje dôvody poriadne vysvetliť.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 exekútor predsa nemá možnosť rozhodnúť o úrokoch, ale oprávnená strana - veriteľ
    Lurika exekútor s tým nemá nič spoločné, musím napísať spoločnosti, ktorá pohľadávku odkúpila a ktorej to splácam cez exekúciu neviem čo mám napísať
    Lurika nevie mi nikto pomôcť ?
    Lurika a tie dôvody ? zaplatili sme s manželom 10 000 Eur za synovca
    misoft Tak si potom všetko spätne vymáhajte od neho!
    Lurika fajn odpoveď . Čo napísať do tej žiadosti ?
    Lurika ďakujem Vám za pomoc
      zbaliť

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Tak ako tu už bolo napísané , exekútor neodpúšťa (nemôže)úroky z exekúcie. Iná však je otázka, či nie je vo Vašom prípade vhodné vzniesť námietku premlčania - na tú by mal súd prihliadať vždy aj počas exekúcie. No na posúdenie toho je v otázke malo informácií.

    Ak by boli pohľadávky v exekúcii neprimerane veľké, alebo viac exekúcií, zvážil by som po 1.3.2017 možnosť osobného bankrotu podľa zákona č. 7/2005 ZKR - čo bude znamenať v zásade vždy aj zastavenie exekúcie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lurika požiadala som o odpustenie , kedy sú úroky premlčané ?
    rudolf83 To je rôzne, záleži hlavne od druhu pohľadávky - exekučného titulu.
    Lurika a po slovenský ?
    Lurika istina ručenia
    Lurika 10 rokov ešte nemám
    Soňa K Napíš, prečo o odpustenie žiadaš, drž sa skutočnosti. Koľko sú úroky ? Argumentuj finančnou situáciou v rodine, vysvetli okolnosti, prečo ste platili za synovca, očakávané výdavky na zásadné položky. Nedala si nijakú informáciu a chceš poradiť.
    Lurika na to aby si mi napísala čo si napísala ďalšie informácie nepotrebuješ , ďakujem
    Zaslala som žiadosť v podobnom duchu , nemám čo stratiť ešte raz ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.