Zavrieť

Porady

Čo variť prázdninujúcim deťom?

Ahojte Poraďáci! Určite nie som sama, kto má doma prázdninujúce deti. Každý večer zaspávam s dilemou, čo zajtra variť. Malý /11r/ by jedol len vyprážaný syr s hranolkami a pizzu a malá /3r/ zase len ryžu. Poraďte čo variť, nejaké dobré recepty, ale nie moc zložité, aby som mala čas aj na Poradu .
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zdeni otvor si v časti Hoby... Recepty a nájdeš tam toľko tém, že si určite niečo každý deň vyberieš.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No a navyše je čas čerstvého ovocia a zeleniny - prívarky od tekvicového, zelenej fazuľky, mladej kapusty s paradajkami, marhuľové knedle ( mňa čakajú zajtra a deti ich milujú), karfiol, urob im slivkovú polievku - zo sušených slivák, skús, je to niečo iné a deťom chutí.

Slivková polievka :

asi 40 dag sušených slivák dáme do vriacej osolenej vody (asi 1,5 l )variť na cca 5 minút, urob zápražku z 1 PL masla a 1 PL oleja, pridaj 1 PL hladkej múky, urob ju svetlú, nie tmavú, zalej studenou vodou, rýchlo pomiešaj a zalej asi 1,5 dl sladkej smotany, vlej do slivkovej polievky. Uvarené zemiaky, ale neomastené, pokrájané na kocky dáme na tanier, zalejeme polievkou a pridáme na každú porciu do stredu polievky asi 2 PL pochúťkovej kyslej smotany. Deťom to môžeš ešte prisladiť, diabetikom pridať na celú polievku 1 tbl spolarínu. Je výborná ako teplá i studená z chladničky. A takto sa dá urobiť i polievka zo sušených hrušiek. ( ja tú polievku nesladím, je dosť sladká od slivák)

Skús, je to niečo iné.
A k tomu im môžeš urobiť ryžovú kašu na sladko, na tanier omastiť roztopeným maslom, posypať mletými orechami a do stredu veľkú porciu malín, prípadne ríbezlí, ak deti neľúbia ríbezle, môžeš to poliať i slivkovým kompótom a pridať aj slivky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlasti, prosím, nenapíšeš nám ako robíš marhuľové knedle? Ako kuchárku(a nielen) Ťa ozaj uznávam. Ďakujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Vlasti, prosím, nenapíšeš nám ako robíš marhuľové knedle? Ako kuchárku(a nielen) Ťa ozaj uznávam. Ďakujem.
Evička,
toto je rozpis pre cca 8 ľudí, ktoré robievam ja:
1 kg uvarených zemiakov v šupke, obielim, postrúham, pridám 1/2 kg tvarohu, 2 vajíčka, a asi 1 kg hrubej múky. vypracujem cesto, ak je riedke, pridávam nie múku, ale trošku krupice, ak je tuhé rozriedim ešte predtým troškou, ale skutočne len troškou letného mlieka. Cesto nechám odpočinúť prikryté miskou. Potom vyváľkam na pomúčenej doske ( inak privítala by som ak má niekto možnosť mi zohnať podložku na váľkanie cesta od Tuperware ), radlíkom si urobím kocky, vykôstkované marhule zabalím do cesta a urobím guľky. Ukladám si ich na pomúčené tácky, varím v osolenej vode. kým mi nevyplávajú na povrch, ale nie pri prudkom vare, vkladám ich tam opatrne, aby sa nerozbili. Po uvarení vyberám dierkovanou varechou a keď vkladám do misy, každú vrstvu polejem roztopeným maslom a posypem orechami, ktoré nasucho opražím, ale opatrne, aby neprihoreli, lebo zhorknú. Ale masla dám "poctivo", nešetrím, aby neboli dávivé! Varím vo veľkom hrnci na viac dávok. Kto môže, posype si ešte práškovým cukrom. Ja ich milujem posypané čerstvým tvarohom.
A ešte niečo, pri vaľkaní cesta stále hrubo podsýpam, aby sa nelepilo.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Vlasti, tú podložku viem zohnať, kamarátka robí Tuperware. Lenže ja som z Partizánskeho a ty zo Žiliny, takže . Ale snaha bola , už len za ten dobrý recept.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja robím tiež takéto knedlíky, ale cesto bez tvaroku, do vnútra okrem marhulí, sliviek, keď je sezóna dám aj jahodu, a posypem grankom, poprípade opraženou strúhankou.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vlastička , ja síce malé deťúrence čo si užívajú prázdnin nemám , ale už dosť väčšie, ktoré už zabudli ,čo vôbec prázdniny sú , ale v sobotu im spravím marhuľové guľky alias Vlasta........juj už aby bola sobota .Ďakujeme za receptík..
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Zitka, tuším si na tie marhuľové guľky Ty chutíš...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlastička, Ty si poklad. Určite ich mojim chlapom uvarím. Páči sa mi na recepte, že to nie je klasika, ale pridávaš aj tvaroh. Ja som vedela, prečo sa pýtam a že to nebudú len také obyčajné knedlíčky.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ivana Š
Zitka, tuším si na tie marhuľové guľky Ty chutíš...
Ivanka , vieš že si uhádla ..........
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Ja robím tiež takéto knedlíky, ale cesto bez tvaroku, do vnútra okrem marhulí, sliviek, keď je sezóna dám aj jahodu, a posypem grankom, poprípade opraženou strúhankou.
Jahodové sa u nás konali pred 10 dňami, robila som ich pol dňa, keď som si konečne sadla ku káve, bola misa s 200!!! kusmi prázdna. Ale marhule sú väčšie, rýchlejšie sú hotové.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Vlastička, Ty si poklad. Určite ich mojim chlapom uvarím. Páči sa mi na recepte, že to nie je klasika, ale pridávaš aj tvaroh. Ja som vedela, prečo sa pýtam a že to nebudú len také obyčajné knedlíčky.

Evička, ďakujem za pochvalu, s tvarohom je cesto lahodnejšie, no a ak pridáš zo 2 PL detskej krupice, je to úplne niečo iné.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zdeni
Vlasti, tú podložku viem zohnať, kamarátka robí Tuperware. Lenže ja som z Partizánskeho a ty zo Žiliny, takže . Ale snaha bola , už len za ten dobrý recept.
Zdeni, myslím že nie je problém mi ju zaslať na dobierku?! Ak máš ochotu, napíš mi cez SS, dám ti moju adresu.
A ďakujem za snahu.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Zita5
Ivanka , vieš že si uhádla ..........
a načo čakať na sobotu? hneď zajtra treba vyskúšať
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ivana Š
a načo čakať na sobotu?

Lebo v týždni z práce chodievam neskoro a deti tiež, no a v sobotu sme všetci spoločne za stolom ...tak preto ....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

a keď prídeš z práce, tak už varenie bŕŕ nemusí byť, že?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ivana Š
a keď prídeš z práce, tak už varenie bŕŕ nemusí byť, že?
Mám Ti to ako žene vysvetlovať :p lepšie a rýchlejšie sa navarí nejaký prívarok a napr.mäso, ako knedličky.....keď za Tebou stojí päť krkov, čo čakajú na obedovečeru .
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Zitka, nič mi nemusíš vysvetľovať, ja tiež denne varím. Najväčší problém je - čo uvariť - chutne a rýchlo.
A keď sa spýtam, čo mám uvariť, väčšinou dostanem odpoveď, veď uvar čo chceš. Ale ja by som chcela počuť, čo by im chutilo.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Malý tip k marhuľovým guľkám, do marhúľ po odstránení kôstky vložte hrudku marcipánu, tá sa spolu so šťavou rozvarí a dá marhuľovým guľkám neopísateľnú chuť. Rovnako to robíme aj so slivkovými guľkami, až príde ich sezóna. Teda robíme, presnejšie, robí to tak moja žena, lebo ja to uvariť neviem ale zato jesť to viem...
Naposledy upravil Excise Duty : 13.07.06 at 12:08
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať