Zavrieť

Porady

Platiteľ DPH potrebuje navýšiť základ dane z príjmov - ako?

Dobrý deň, SZČO, mesačný platca DPH, chce kvôli úveru vykázať vyšší základ dane z príjmov. Tie položky, ktoré sú zahrnuté do DPH, predpokladám, že zahrnúť musím; môžem ale nezahrnúť odvody do SP a ZP do výdavkov a tak dosiahnem vyšší základ? Alebo ako to inak vyriešiť? položiek bez DPH (poštovné a pod.) má minimum. Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil Jana103 : 20.03.17 at 05:03
veronikasad Janka a bude mať z čoho ten úver aj zvýšené náklady s tým spojené pri svojom príjme aj splácať? (so zvýšením základu dane sa mu zvýši vymeriavací základ na zdravotné a sociálne poistenie, prip.aj vznikne povinnosť platiť preddavky na daň)
Jana103 tak to ja už neriešim, je si vedomý všetkých súvislostí, tak hádam si to poriadne premyslel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Uplatnovanie danových výdavkov nie je povinné, ani pri tých, ktoré boli spracované v súvislosti s DPH.
    Micifuzik Môžete prosím uviesť aj paragraf zákona v ktorom sa hovorí, že uplatňovanie výdavkov nie je povinné? ďakujem pekne
    Soňa K Paragraf s takouto vetou neexistuje, vyplýva to zo Zákona o dani z príjmov.

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Mas moznosti: prerusit odpisy, dalej ak ti SZCO nedodal alebo stratil doklady o uhrade, tie nemozes dat do VOZD...... Z dokladov, z ktorych si uplatnil DPH, tie by som urcite uctovala, Dalej neuctovat nahrady za vozidlo nezaradene v majetku. ,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prehodnotiť využívanie majetku na súkromné účely a podnikateľské účely auto, mobil, nájom apod. napr. členenim 50:50, pričom tú polovicu nákladov dáš do osobnej spotreby. Tento postup však predpokladá aj krátenie DPH na vstupe.
    Jana103 všetko, čo si uplatnil, tak si uplatnil 100% DPH, takže toto už upraviť nemôžem, všetky došlé faktúry uhrádzal cez účet, takže ani "stratený" doklad o úhrade nepomôže....má tam jedine poštovné, no to je celkovo cca. 50 EUR za rok, tak to veľkú zmenu neurobí...odpisy som prerušila, bankové poplatky som vylúčila a ďalej už fakt neviem
    Soňa K Ostáva niektoré výdavky danovo neuplatnit, pre prípadnú kontrolu treba vypracovat dobré zdovodnenie - skutočné, aby nešpekulovali, či to súviselo s podnikaním a nespochybnili dph.

    Platiteľ DPH potrebuje navýšiť základ dane z príjmov - ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.