Zavrieť

Porady

ako nasledne rozpustim ucet 431? stratu preuctujem 429/431, ale co s tou DL?

r.2015-strata+zauctovana DL
r.2016-zaplatena DL, pociatocny stav uctu 431 je strata+DL
ako rozpustim 431? strata 429/431. ale co s tou DL?
Naposledy upravil teje : 21.03.17 at 10:46
Žabinka čo s DL? zaplatiť, hádam..
aký rok ťa vlastne zaujíma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    takže..
    r.2015:
    zaúčtovanie DL 591/341
    zaúčtovanie HV-strata 702/710 - trieda(6) mínus trieda(5) mínus DL
    r.2016:
    úhrada DL 341/221
    HV strata sa po prevode roka prenesie na 431, a tú rozdelíš na základe rozhodnutia VZ..
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    teje pociatocny stav uctu v r.2016 uctu 431 obsahuje stratu +DL. uctuje to takto Pohoda. nezda sa mi spravne dat DL uhradzat spolocnikom a neviem ako ju z uctu 431 dostat prec.V pohode mi neporadili
    Žabinka a čítaš čo som písala? HV po zdanení, ktorý účtuješ k 31.12. sa počíta v sume: trieda(6) mínus trieda(5) mínus DL/daň.. a toto sa prenesie na 431 v r.2016.. ak toto nemáš v roku 2015 zaúčtované, tak ti nemôžu sedieť ani počiatočné stavy 2016..
    a prečo +DL, keď o túto ponižuješ HV pred zdanením, ktorý sa uvádza na r.100 daňpvého priznania?
    teje citam. trieda 6-trieda5´je strata so znamienko (-) - DL je potom navysenie straty
    ked mam stratu, platim celu DL
    vsetko v r.2015 mam riadne zauctovane
    podla uct. zavierky riadok 235-u mna strata + riadok 236-DL rovna sa HV po zdaneni a ten sa prevadza na 431
    Žabinka samozrejme.. keď (6) - (5) je strata, tak tým že musím platiť DL, je strata ešte väčšia.. je to logické.. ja mám pocit, že koniec roka 2015 nemáš dobre zaúčtovaný..
    napíš dáke čísla ktoré boli v roku 2015:
    -na r.100 DP máš čo?
    -DL v akej výške?
    teje r.100: -986,30
    DL: 960 - zaúčtovaná 591/341 a uhradena v r.2016 341/221
    HV po zdaneni prevedený na 431: -1946,30
    Dáša_ no a tento rok na účet 429 preúčtuješ sume 1946,3
    teje to sa mi nezda, lebo DL 960 € mozem pouzit v nasledujucich rokoch. napr. cast hned tento rok. tak preco by sa s nou malo nakladat ako so stratou?
    Žabinka no veď je všetko ok.. tak čím sa vlastne zaoberáš..
    DL máš zaplatenú, a HV po zdanení -1946,30 zaúčtuješ po VZ na základe rozhodnutia VZ napr. aj tak ako píšeš v zadaní otázky..
    bea použitie DL 960 € je len v daňovom priznaní. netýka sa to účtovania.
    teje takze bude v poriadku, ak jedneho dna budu musiet spolocnici vyrovnat stratu vo vyske 1946,30€, aj ked z toho 960€ uz bolo v nakladoch (r.2015)?
    Dáša_ a prečo by mali spoločníci vyrovnávať stratu, majú také niečo v spoločenskej zmluve? zbytočne sa zaoberáš tým, z čoho strata vznikla, proste je to strata
    Žabinka DL=daň..
    tým, že ju zaplatíš, je to tvoj výdavok, náklad, mínus, o to viac sa zníži suma HV..
    DL uplatníš započítaním v ďalšom období, ale len upravíš ZD, čiže len evidenčne, v daňovom priznaní..
    teje ak je to taketo jednoduche, tak sa tesim. asi to beriem moc detailne, ale podla prirucky od cenigovej sa ucet 429, cize neuhradena strata uhradza zo zisku, z fondov tvorenych zo zisku, RF,...Cize stale ju v podstate uhradzaju spolocnici. a tym asi nie je jedno, ci je to 100€, alebo 1000. pre mna je najjednoduchsie to tam nechat a mat pokoj
    Žabinka to je síce pravda, že to poníži ich zisk, ale tri nasledujúce účtovné obdobia si o DL môžu znížiť ZD, ak na to budú podmienky podľa ZoDzPPO..
    Žabinka choď za politika.. alebo lepšie politického komentátora.. to mi len tak napadlo, veľa sa pýtaš.. to myslím v dobrom..
    teje velmi pekne vam obidvom dakujem
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nepozeraj na to ako na DL, ale ako na dan. V roku 2016 jednoducho prúčtuješ celý zostatok účtu 431 aj s DL na neuhradenú stratu.

    ako nasledne rozpustim ucet 431? stratu preuctujem 429/431, ale co s tou DL?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.