Zavrieť

Porady

Honorár za umeleckú činnosť a výška paušálnych výdavkov

Kamarátka jednorazovo účinkovala v televíznom programe, za čo jej bol vyplatený honorár za umeleckú činnosť. K vyplatenému honoráru dostala potvrdenie, z ktorého vyplýva, že daň nebola odvedená. Daňovému úradu nič nenahlásila. Bude si podávať daňové priznanie pre FO typ B. Odmena bola 100 EUR, odvod do fondov 2 EURA. Môže si aj na túto sumu uplatniť výdavky vo výške 40% aj keď žiadne iné okrem 2% odvodu do umeleckého fondu nemala? Okrem tohto honoráru mala ešte príjem zo závislej činnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lubica H Ešte by som potrebovala potvrdiť/vyvrátiť moju domnienku - v daňovom priznaní fo typ B v časti, kde sa zaškrtáva uplatňovanie výdavkov percentom príjmov sa píše aj počet mesiacov, v ktorom daňovník začal alebo skončil poberanie príjmov z použitia diela a z umeleckého výkonu. V potvrdení, ktoré kamarátka dostala, je uvedené obdobie 1.1.-31.12.2016. - takže sem treba napísať 12 (mesiacov)? Aj keď to je iba jednorazová záležitosť? A je to veľká chyba, ak toto políčko ostane voľné? Ja si myslím, že keďže je to taká malá suma, je to asi jedno a mohlo by to ostať aj voľné.
    Katy a R ak je v potvrdení celý rok - tak nič nepíšeš - je to tam vysvetlené
    Lubica H vďaka
      zbaliť

    Honorár za umeleckú činnosť a výška paušálnych výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.