Zavrieť

Porady

Internet ide pomaly,niekedy nejde vôbec a pri iných zariadeniach funguje normálne

Pred niekoľkými mesiacmi som si kupil počitač HP.Zo začiatku keď mi všetko išlo ale pred pár dňami internet začal ísť veľmi pomaly,Mám zakúpený Wi-fi router od Edimaxu.S routerom nikdy problém nebol a na telefóne mi ide internet rýchlo.IP adresu a DNS server sú nastavené na automaticky.Ak sa pripájam na nejakú stránku vždy mi vypíše 'žiadne pripojenie na internet'.Neviete v čom by mohol byť problém?
Naposledy upravil JacobSanders : 11.04.17 at 16:46
3 komentárov     zbaliť
misoft Zmeň kanál na routeri. Vyskúšaj postupne všetky. Jeden z nich zaručene pôjde lepšie.
JacobSanders Ak zmením kanál tak mi vôbec nejde internet.Ani na notebooku ani na mobile
misoft Sks najskôr ešte zmeniť šírku pásma na 20MHz - možno máš nastavenú na auto (prepína medzi 20MHz a 40MHz - teda prepína medzi 2,4GHz a 5GHz) - budeš potom na 2,4GHz.
Pokiaľ by to nefungovalo, pokiaľ vieš pripojovanie údaje (poskytované od poskytovateľa pre nastavenie routera na pripojenie) - môžeš skúsiť reset routera (nie reštart) - potom ako keby si začínal od začiatku - nastaviť IP adresu k ISP, DNS dať na 8.8.8.8 a sekundár na 8.8.4.4 (všetko je Public DNS server Google), potom nastaviť svoju WiFi (zabezpečenie a heslo WPA2-PSK+AES). Šírku pásma kanála nastav na 20MHz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Internet ide pomaly,niekedy nejde vôbec a pri iných zariadeniach funguje normálne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.