Zavrieť

Porady

okamžité skončenie pracovného pomeru

potrebujem poradiť (nie kopírovať zákon): manžel potrebuje ukončiť pracovný pomer u svojho zamestnávateľa čím skôr s tým, že vyčerpá ešte 13 dní dovolenky tj. od 24.4.17-12.5.2017, má si dať dátum ukončenia prac.pomeru dohodou 13.5. aj ked to je sobota?poprípade pri mesačnej výpovednej dobe má si do žiadosti napísať dátum 24.apríla a zamestnávateľ mu nariadi výpovednú dobu mesiac alebo ako to je? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A z akého dôvodu chce okamžite skončiť? Má na to zákonný dôvod? Zrejme neide o okamžité, keď ďalej píšeš, že je to dohodou. Potom zadanou otázkou mýliš. Pri skončení PP dohodou podľa §60 ZP, končí dátumom, na ktorom sa dohodli. Ak sa dohodli na sobote 13.5., potom je to sobota. Ak výpoveďou a tú doručí v apríli, PP skončí uplynutím VD, .zo zákona je dvojmesačná. PP by potom skončil 30.6.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ajdinka ja len aké má možnosti, lebo predpokladám,že zamestnávateľ nebude súhlasiť s okamžitým ukončením, lebo dovolenku by mu určite nepreplatil tak ešte vyčerpal by dovolenku a tak ukončil
    Tweety Na okamžité skončenie musí mať zákonný dôvod, ako som už napísala. A ten mám?
    Ajdinka tak zrejme zákonný dôvod tam nie je, tak by asi bolo najvhodnejšie dohodu - keď bude súhlasiť zamestnávaeľ
    Tweety Dohoda, ak nebude súhlas, potom jedine výpoveď.
    Ajdinka keď som dobre pochopila: keď dá výpoveď (beží dvojmesačná výpovedná doba) a vo výpovedí musím uvádzať aj dobu dvojmesačnej výpovednej a dôvod alebo jednoducho-zajtra dá výpoveď v práci bez uvedenia dátumu a končí 30.6.?
    Tweety ak nemá VD inak upravenú priamo v PZ, potom áno, skončí po dvojmesačnej VD.,
    Ajdinka Ďakujem pekne
    Tweety rada som pomohla
      zbaliť

    okamžité skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.