Zavrieť

Porady

Použitie mena a/alebo podobizne zosnulej osoby

Je možné legálne použitie mena a podobizne zosnulej známej osoby na marketingové účely? Napr. plagát valašky a fotky tváre s nápisom "Naše valašky nosil aj Michal Dočolomanský"
Oliwa a nosil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je,
    ad1 nie si autor fotografie
    ad2 pozostali by si mohli narokovat tiez odmenu za vyuzitie mena
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft k ad2 - a platí to i po smrti osoby - myslím až 70 rokov.....
    ivka70 preve preto pozostali ....
    vicktor Az po 70 rokoch? Tak zabudnite na Docka a pouzite postavu Janosika.
    Oliwa ... vyrábame valašky od r. 1688...
    vicktor Ano. Sloganov hockolko: "Janosika zlapali az ked stratil NASU valasku a pozical si od Gajdosika neznackovu" a pod.
    ivka70 ad3 bola by to klamliva reklama, ak ste skutocne nevyrabali jeho valasky vy
    Cobra99 ad1 mi je jasné, že treba od autora povolenie
    ad2, ak by bolo meno použité bez podobizne, tak je to OK? Veď predsa to nemusí byť "ten" M. Dočolomanský
    ivka70 ani meno niekoho nemozete len tak pouzivat na svoje msrketingove ucely
    Oliwa Nalejme si čistého vína... Ty nemyslíš "nejakého" M. Dočolomanského, ale zosnulého pána herca M. Dočolomanského. Určite nenosil valašku po uliciach Bratislavy... Mal ju ako Jánošík v predstavení Na skle maľované... Použitie jeho mena či podobizne ako marketingového ťahu by bolo vrcholne neetické. A každý normálny potencionálny zákazník by si pomyslel to isté...
    PS: To akože naozaj ste vyrábali rekvizity pre SND?
    Cobra99 nie, nevyrábam valašky, to bol len príklad. a mne nejde o etickosť danej veci, ale legalitu
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ak tretie osoby používajú v obchodnom styku svoje meno, priezvisko, adresu alebo údaje týkajúce sa druhu, akosti, množstva, účelu, hodnoty, zemepisného pôvodu, času výroby tovarov alebo poskytnutia služieb, prípadne iných vlastností tovarov alebo služieb napriek tomu, že tieto údaje su zhodné alebo zameniteľné s menom umelca, ale len za predpokladu, že tieto údaje sa používajú v súlade s obchodnými zvyklosťami a dobrými mravmi v hospodárskej súťaži.
    Cobra99 hm, to znie zaujímavo, len mi tu chýba začiatok vety, aby som vedel, k čomu sa viaže to "ak"
    viktorviktor k ochrannej známke, začiatok je - a)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Spýtaj sa Igiho, ten má s fotkou mŕtvej babky praktické skúsenosti a nikto ho nežaloval
    Cobra99 ale ja nemám posraneckú imunitu
    pavol54 Podľa mňa bol Dočko verejne známa osoba takže by sa nemal nikto pohoršovať ak sa spomína ako herec. To by sa museli smrťou hercov zavrieť do archívu filmy fotky spomienky. Toho Igiho som spomenul z recesie za jeho klamanie verejnosti

    Použitie mena a/alebo podobizne zosnulej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.