Zavrieť

Porady

Podpísanie faktúr

Ahojte, potrebujem informáciu či musia byť podpísané faktúry. tzn. Keď si dávate dodávateľskú faktúru do účtovníctva, musí obsahovať podpis od dodávateľa kto ju vystavoval a pod. alebo nie?. Nakoľko dodávateľ nepodpisuje faktúry, ktoré sú priložené s tovarom.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ocguru
    Ahojte, potrebujem informáciu či musia byť podpísané faktúry. tzn. Keď si dávate dodávateľskú faktúru do účtovníctva, musí obsahovať podpis od dodávateľa kto ju vystavoval a pod. alebo nie?. Nakoľko dodávateľ nepodpisuje faktúry, ktoré sú priložené s tovarom.
    Ďakujem
    Pozri sa na §71 ods. 2 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty. Tento paragraf hovorí o náležitostiach faktúr, a tam nevidím nikde uvedené, že tam musí byť aj podpis.

    ocguru je offline (nepripojený) ocguru

    ocguru
    Ďakujem
    Nie som účtovník, len nám občas zavolajú zákazníci že prečo nepodpisujeme faktúry. Len faktúry sa tlačia v sklade a tam ich nepodpisujú.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    No v zákone o účtovníctve som našla §10 písm f. účtovný doklad musí obsahovať....f) podpisový záznam osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke....

    Ja ako zákazník by som tiež rada mala podpis a pečiatku na faktúre. Keď mi príde kontrola môžu povedať, že som si doklad sama vyhotovila a nepreukazujem im dostatočne dodanie tovaru. Takže odporúčam pečiatku a podpis.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alex1
    No v zákone o účtovníctve som našla §10 písm f. účtovný doklad musí obsahovať....f) podpisový záznam osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke....

    Ja ako zákazník by som tiež rada mala podpis a pečiatku na faktúre. Keď mi príde kontrola môžu povedať, že som si doklad sama vyhotovila a nepreukazujem im dostatočne dodanie tovaru. Takže odporúčam pečiatku a podpis.
    §10 písm.f hovorí (aspoň ja si myslím) o zaúčtovaní toho dokladu, a podpise osoby, ktorá to zaúčtovala.

    A čo hovoríš na elektronické faktúry cez e-mail od Orange. Tiež nie je tam podpis, ani nikdy tam nebudeš mať?

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    A nemáš tam ani elektronický podpis?

    No neviem, ale určite by som ten podpis dala. Veď niekto by mal mať za to vyhotovenie zodpovedosť a potvrdiť správnosť podpisom, nie?....

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Súhlasím s Alex1.
    §10f zákona o účtovníctve hovorí podľa mňa o 3 podpisoch. Podpisový záznam osoby, ktorá je zodpovedná za účtovný prípad -
    1. teda aj ten kto faktúru vystavuje (lebo ináč by faktúru nevystavil správne) a
    2. vo Vašej firme ten kto je zodpovedný za nákup resp. majiteľ ak chce zaradiť faktúru do účtovníctva a
    3. podpisový záznam osoby ktorá zaúčtovala faktúru.
    Jednoznačne by som vyžadoval podpis. V nákladových faktúrach je to obzvlášť citlivé.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Na faktúrach od Orange alebo T-mobile sú predsa elektronické podpisy.
    Tiež sa prikláňam- žiadať fa podpísanú, ak neobsahuje ani elektronický podpis.
    Naposledy upravil Lila : 26.07.06 at 12:06

    immi je offline (nepripojený) immi

    immi
    Faktúry od Orange a T-mobile nemajú elektronický podpis. Zoskenovaný podpis a elektronický podpis sú dve odlišné veci.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    o podpisovaní a pečiatkovaní faktúr sa tu už písalo viackrát stačí prezrieť príspevky a jednoznačný záver je že pečiatka a podpis nie sú povinné náležitosti faktúry. Pozri príspevok:
    http://www.porada.sk/t30335-nalezitosti-faktury.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.