Zavrieť

Porady

aký najmenší je starobný dôchodok?

od 1.jula 2017 chcem podnikať cez internet-e shop-za rok aj pol 10.2018 mám nárok na starobný dôchodok,ak by som mala malé zisky-ovplyvní to,žeby som podnikala-že budem mať malý starobný dôchodok???

aký najmenší je starobný dôchodok---237 € ???
veronikasad Za prvý polrok 2017 máš zo zamestnania vysoky príjem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravdepodobne nebudes platit dochodkove poistenie (prvy rok urcite nie), take roky podnikania sa ti nebudu pocitat do dochodku a ani neovplyvnia jeho vysku. (ak si nebudes p latit dobrovolne DP)

    Minimalna hranica dochodku nie je stanovena, dôchodok sa pocita zo vsetkych prijmov od r.1984.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Tak minimalna vyska dochodku je zakonom urcena, ak dochodca dosiahol aspon 30 rokov kvalifikovaneho poistenia.
    afrikánka A nie náhodou 25?
    kopretinka ja už chcem ísť do dôchodku,už mám odrobené.....
    ivka70 ale vseobecne urcena nie je
    červena ruža Ďakujem za odpoveď.
    červena ruža Ďakujem za odpoveď.Mám 35 rokov odrobených
    veronikasad Nestačí mať len odrobenych 35 rokov, musíš mať v nich kvalifikované poistenie, ak sa zaujímate o minimálny dôchodok. Aký príjem si mala zo zamestnania po roku 1984? Viac ako minimálna mzda ?
    Katy a R a klikla si na priložený link - tam máš podmienky!
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si nechceš podnikaním pokaziť priemerný osobný mzdový bod, prihlás sa od 1.7.-31.12.2017 na balík dobrovoľného dôchodkového poistenia. Znížis si ním základ dane a príjem aj doba dôchodkoveho.poistenia sa ti zohľadnia pri výpočte starobného dôchodku.
    Katy a R to by som si veru dobre prepočítala ... ak má dosť rokov poistenia - tak ten zisk veru bude mizivý z minima byza ten rok 17 mala OMB tak bajočko 0,2 - 0,3

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Starobný dôchodok naozaj nemá stanovenú minimálnu hranicu - môže výjsť aj napr 100 eur
    Ak máš na mysli ten zavedený minimálny starobný dôchodok - tak tam musia byť splnené určité podmienky - nielen doba poistenia min 30 rokov - ale aj minimálne VZ, aby sa vôbec ten rok započítal - pozri tu http://www.socpoist.sk/minimalny-dochodok/60217s

    aký najmenší je starobný dôchodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.