Zavrieť

Porady

účtovanie marketingového setu od spoločnosti FlexCom International AG

prosím má niekto skúsenosť z účtovaním tohto prípadu? Sme maloobchodná predajňa ktorá bude svojim zákazníkom za nákup dávať zľavy prostredníctvom cash-back platieb WeeConomy. Mám faktúru na 2690 € za nákup tohto balíka. Faktúra bez dph - švajčiarsko- samozdanenie. Už v prvom kroku mám dilemu či účtovať túto faktúru priamo do nákladov ako službu alebo odpisovať ako nehmotný majetok. Má to fungovať na princípe že zákazník po zaplatení dostane späť nejaké peniaze z nákupu. (neviem nič bližšie, šéf zaplatil a doniesol mi iba faktúru...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    Do nákladov, pre vás je to vlastne reklama - marketingová služba. Nehmotný majetok určite nie.

    MajaZA je offline (nepripojený) MajaZA

    MajaZA
    Určite nie do nákladov - je to finančný majetok, môže sa neskôr predať, môžu byť z neho výnosy zo spoluúčasti, z akcií, treba si najskôr pozrieť o čo ide.
    Ako reklama budú účtované výdavky, ktoré bude mať firma v súvislosti s cash-backom, no ten nepodmieňuje kúpu "balíka"
    Sú to 2 rozdielne veci

    účtovanie marketingového setu od spoločnosti FlexCom International AG

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.