Zavrieť

Porady

Ubytovavanie v obytnom dome.

Mám voľný byt,v obytnom paneláku ktorý chcem prenájímať krátkodobo náhodným záujemcom (na spôsob ubytovni) Potrebujem súhlas ostatných vlastníkov bytov a spoluvlastníkov nebytových priestorov?Chodby,výťah je v spoluvlastníctve všetkých obyvateľov-spoluvlastníkov bytov,ktorý náštevníci tieto užívajú.
9 komentárov     zbaliť
sito Onehdá, včera myslím si, že sme sa bavili o "Dnes dobre radia". Mura tu je, na porade 24 hodín + nejaké minúty. A už dobré, veľmi dobré radi, dostala štyri srdiečka, body za dobrú otázku. Otázka, komu pomohla, poradila jej otázka? Môžno účelová, provokatívna.
taiko @sito. Otazka mozno pomoze tym, ktori by sa tiez chceli zaoberat podobnou cinnostou Ti jej mozno aj dali body za dobru otazku. Aj ja som dal
sito Činnosťou? Založiť si takú agentúru? Alebo spolupracovať s takou agentúrou?

Je to na riť, nebudeš tomu veriť. Dvoch poznám, jedného osobne, ten jej dal srdiečko 30.6.2017 o 22,43 hod. Nepredbehol ťa, náhodou?
taiko chces to ponukat cez airbnb ? NIeco ako tento pan ? https://www.etrend.sk/ekonomika/mate...ojnasobok.html
sito --- Ja nie, Mura chce. Ale veď zákony SR umožňujú nájom bytu alebo jeho časti, miestnosti. ---

"182/1993, §12, ods. (2) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je oprávnený prenajať ho inej osobe. Nájom a podnájom bytu a nebytového priestoru v dome alebo jeho časti upravujú osobitné predpisy."

--- 40/1964, § 685 a nasledujúce, alebo 98/2014. ---

"182/1993, § 11, ods. (1) Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv."

--- Takže "a pri inom nakladaní s bytom" Ak mura, teda jej nájomníci nebudú rušiť, ohrozovať, pohoršovať ostatných spoluvlastníkov domu svojím konaním je všetko možné! Ale, ako napísal buchač, "No nikde nie je napísané, obyvatelia paneláku sa nemôžu domáhať svojich práv na patričných inštitúciách." Ak sa budú, zodpovednosť nesie za nich Mura. V tebou uvedenom príklade, agentúra.

Odpoveď je jasná NIE, nepotrebuje súhlas spoluvlastníkov domu pri prenajatí svojho bytu.

A šuster, nepomohol by ti. Pohoršoval by si sa, že na porade je všetko v kľude, alebo musí byť, byť podľa teba, kľud. A k mínusu, veď všetci vedia, čo sú, si myslím ja. ---
Soňa K Látaš slová, látaš vety. Povedz, sito, dobre je Ti ? Yeti
sito A čo si nepochopila? Či Mura môže? Môže! Veď aj korela napísala ako dopadol nájom bytu, bordel v ich paneláku. Na spoluvlastníkov záleží ako sa k tomu postavia. A inak, dobre, veľmi dobre.
Soňa K To som rada, to bol pokus o vtip, barde.
sito Ja mám humor rád. No niektorí nemajú radi môj humor, ba dokonca ani dobré veci na porade. Keď sa prejavia, anonym, titul im prihodím, už ten biľag majú, už si ho ani nečítajú, nebudú, budú ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dlho by to podnikanie ale nevydržalo...Mura by to veľmi rýchlo zabalila.
    korela Prečo? Zašitý hodinový hotel ...
    Aj opak, prenájom pre prostitútky, v byte zásadne po štekloch, spodní susedia zúfalí, a pri objednávke ako sa rojili von z bytu kedykoľvek v noci, tak obyvateľom praskli nervy, vydržali až tri mesiace, odvtedy je v dome roky pokoj. Tiež panelák.
    buchač korela (Dnes 21:44) tak obyvateľom praskli nervy, vydržali až tri mesiace
    ======================
    Veď vravím, že Mura by to veľmi rýchlo zabalila...

    Súhlas na prenajímanie bytu by síce od obyvateľov paneláku nepotrebovala...to je fakt.
    No nikde nie je napísané, obyvatelia paneláku sa nemôžu domáhať svojich práv na patričných inštitúciách.
    arizona Urobit z bytu ubytovnu? To sa nejedna uz o podnikanie? Ja to nepovazujem za dobry napad,susedia sa urcite budu branit.Ved kto by chcel v susedstve ubytovnu?
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    Spam (1)
    -3
    Mura Murinova Ďakujem,za Vaše rady,stanoviská.
    Mura

    Ubytovavanie v obytnom dome.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.