Zavrieť

Porady

Exekúcia auta alebo dohoda na splátkach? (auto ma vyššiu hodnotu ako dlh)

Ahojte, píšem v mene mojej matky. Keďže nezvládla splácať svoj dlh z jednej súkromnej pôžičkárne tak sa zadĺžila. Je to nižší dlh, 415€ +- . Chcela sa dohodnúť s vymáhačmi na 100€ na mesiac no oni po nej požadujú zaplatiť už všetko, keďže predtým nereagovala. Ale o tom som nechcel.
Moja otázka: Môžu mame zobrať auto aj keď je dlh tak nízky? Auto má hodnotu okolo 1500€. Vozí ním hendikepovanú dcéru k lekárom a na rehabilitácie, takže o to ma veľký strach. Alebo sa bude s exekútorom/sudcom dať dohodnúť na rozumných splátkach?
Ďakujem za odpovede, ak to sem nepatrí, tak sa vopred ospravedlňujem. Ale nikto z okolia respektíve rodiny nezažil exekúciu.
Naposledy upravil ivka70 : 01.08.17 at 05:46
6 komentárov     zbaliť
buchač Pracuješ ...............?

P.S.:
Ak áno...tak včul dedukuj z jedného slova.
Filipito23 Nie, mám 16 rokov, čiže ešte nie... Keby áno, a viem pomôcť tak tu nezakládam tému.
buchač Šak dobre...pýtal som sa len pre istotu.

Najlepšia voľba by bola znova nejaká pôžička...ALE od niekoho z rodiny, známych. Banka totiž úver nedá a to práve kvôli nesplácaniu danej pôžičkárne.
Mama sa vyhne všetkým problémom so súdmi, s exekútorom, atď. Exekútor totiž nemusí súhlasiť so splátkami.

No hej...ale vystáva otázka, kto požičia...všakže ?
Filipito23 Presne tak, otec od nás odišiel takže sme len sami traja. Takže v najhoršom prípade môže vziať aj auto? Čítali sme kadečo, a väčšinou sme sa dočítali, že pri týchto nižších sumách to povolia. No uvidíme kedy prídu papiere keďže ešte len dnes jej volali, že to v auguste posúvajú na súd...
arizona Predpokladam, ze auto jej nezoberu.Skor jej exekutor zablokuje ucet v banke,alebo jej siahnu na plat. Kedze matka prvu vyzvu na plateneie ignorovala,exe nebude suhlasit so splatkami, lebo ju povazuje za nedoveryhodnu
Filipito23 arizona - ignorovala sa prva vyzva ale od vymahacskej spolocnosti, nie od exekutora. exekutora este nemame na krku, len ta vymahacska spolocnost povedala, ze ked sa nezaplati tento mesiac cela suma tak to posunu na sud.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    treba exekútorov postaviť k múru

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    ŠtefanMedvecky, Torch, crivit, Pannn, Paan
    Nevhodné (1)
    4
    buchač Hm.....

    To vážne ?????
    Neberme teraz do úvahy tie známejšie (negatívne) informácie o exekútoroch.
    Vezmime inú stránku, kde je exekúcia fest oprávnená. Kde sa nedá inak dosiahnuť vymožiteľnosť práva.
    Keď oprávnený nevie dosiahnuť svoje a dlžník sa vyrehľuje do ksichtu...
    Taký markantný príklad (porovnateľný, aj keď nie z prostredia exe) by sa dal použiť Širokého Váhostav. Koľko živnostníkov horko zaplakalo ???
    Veď takému dlžníkovi ani nemôžeš poriadne pridrbať, lebo si to fest odsedíš.

    Exekúcia auta alebo dohoda na splátkach? (auto ma vyššiu hodnotu ako dlh)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.