Zavrieť

Porady

Prechod z iného softu do Money s3

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu určite niekto preberal účtovníctvo a nahrával faktúry z iného softu do Money S3 alebo možno aj iného. Ide mi o to, že potrebujem nahrať všetky neuhradené prijaté aj vydané faktúry do money a neviem aké by bolo dobre dať predkontácie pri nahrávaní týchto faktúr, keďže ja dostanem zostatky účtov k 31.7.2017 z predošlého softu a tieto budem nahrávať cez interný doklad. Chcem tak, aby mi to neovplyvnilo potom saldo.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc a každú radu
Naposledy upravil mirka134 : 19.08.17 at 15:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ružena521 je offline (nepripojený) Ružena521

    Ružena521
    Ahoj, došlých a odoslaných faktúr k 31.7. neuhradených budeš mať veľa?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka134 Ahoj áno bude ich dosť
    Ružena521 Keď počiatočný stav účtu 311 a 321 si nahráš v ID, tak potom zaeviduj faktúry do došlých a vystavených a nezaúčtuj ich, teraz tam je taká možnosť....Ja som takéto niečo robila ešte v roku 2012, musím sa pozrieť v pondelok na inom PC, ako som to urobila.
    mirka134 Ok ďakujem ti zatiaľ veľmi pekne
    Ružena521 Ja som do počiatočných stavov nahrala všetky účty od predchádzajúcej účtovníčky k dátumu napr. 31.10. (aj účty 5,6 )...
    mirka134 Ruzenka prpsim ta zac stavy si nahrala cez ID? tak som chcela aj ja cez ID a ako to je ze mňa pýta zauctovanie predkontaciu aku by som mala dat aby mi to neovplyvnilo ani saldo ani zostatok uctu napr. 395/395 alebo 311/311 AU. Ďakujem veľmi pekne
    Ružena521 Počiatočné stavy účtov som nahrávala normálne cez funkciu počiatočných stavov (nie cez ID). Čite ja som tam zadávala stavy nie k 1.1., ale tie, čo som mala od predchádzajúcej účtovníčky, napr. k 31.07.2017... Pri účte 311 a 321 som si dala párovací symbol (ja som dala rok) a potom keď som cez banku uhrádzala takú faktúru, ktorá bola stará, tak som tiež do párovacieho symbolu dala ten rok, a tak sa mi to v salde vypárovalo.
    mirka134 Ruženka ak sa môžem spýtať ty robíš v Money? Ďakujem veľmi pekne
      zbaliť

    Prechod z iného softu do Money s3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.