Zavrieť

Porady

Sused používa nehnuteľnosť ako víkendový dom a pálenicu, ktorá frčí cca 8 mesiacov z roka.

Pri takej aktivite je samozrejmé, že to cítiť aj v mojom dome, čo bolo predmetom nedorozumení. Aktuálne potrebujem od suseda podpis na ohlásenie drobnej stavby, čo on s nadšením odmietol - no a teraz je každá rada dobrá

Doplnenie:
Ide o plynovu pripojku na hranici pozemku a potrubie chcem ťahať po obvodovom múre zo strany suseda, ktorý mi v nadväznosti na Občiansky zákonník musí vyjsť v ústrety, ale môže to skončiť až na súde.

Každopádne by ma zaujímalo, ako by ste hľadali dôkazy o pálenici ak máte dôkaz/argument iba smrad
Naposledy upravil ivka70 : 28.08.17 at 16:58 Dôvod: zlucene
3 komentárov     zbaliť
vicktor K ohlaseniu drobnej stavby potrebujes susedov podpis?
Co je to zac? Napis viac a mozno ti to vyvratime.
buchač No, myslím si jedno...respektíve aspoň ja by som tak konal.

Ty držíš v rukách všetky esá.
Ak by sused začal robiť problémy, tak jeden telefonát, jeden mail všetko zvráti v Tvoj prospech.
Polícia alebo finančáci by nabehli veľmi rýchlo...

Sa čudujem, že niekto tak dlho môže fungovať...ale možno má za sebou aj dobré krytie.
vicktor Po svojom obvodovom mure? Dom stoji na hranici? Rura nemoze ist po opacnej strane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na ohlásenie drobnej stavby netreba ani podpis ani súhlas suseda.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Uz samotna drzba predmetov sluziacich na palenie alkoholu je trestna. Ty nemusis hladat ziadne dokazy. Na to su ine organy. Staci oznamit podozrenie ze neznama osoba "pravdepodobne" vyraba alkohol v dome c.XXXX nakolko je opakovane cistit smrad charakteristicky pri vyrobe alkoholu.

    V Madarskej republike to maju o dost odlisne. Za istych okolnosti mozu mat palenice ludia aj doma.
    korela Áno, nedávno menili, pred pár rokmi, aby znížili dovoz tvrdého alkoholu zo západu a podporili vlastný trh.
    Tiež zvýšili nejakou cestou cenu dovozových slaných zn. pochutín, sladkých vôd a pod. Všetko sa dá, ak sa chce.
    ZahradnikAmater Všetko sa dá, keď sa vie, komu chce vláda skutočne pomôcť.
    ZahradnikAmater
    Páliaci sused má odvahu nedovoiliť mi postaviť prípojku hoci na mojom múre z jeho strany dvora? To musí byť riadne sprostý sused.... No čo už, budú mu do vezenia posielať príbuzní správy, ako pokračuje stavba. Colná správa má iste nejaké telefónne číslo.
    misomiso Sused sa obava, ze novozriadenou pripojkou mu klesne tlak plynu a bude mu horsie horiet pod kotlom...

    Sused používa nehnuteľnosť ako víkendový dom a pálenicu, ktorá frčí cca 8 mesiacov z roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.