Zavrieť

Porady

Môže mi niekto známy pravidelne vystavovať faktúry?

Zdravím, dostal som pracovnú ponuku od jednej firmy, kde je podmienkou živnosť. Ja ale živnosť nemám, preto mi pán z tejto firmy ešte ponúkol možnosť, že faktúra nemusí byť vystavovaná mnou, ale napríklad niekým známym. Mohlo by to takto fungovať pravidelne a bude to v "očiach zákona" v poriadku? A ako by sa riešil následný prevod peňazí ku mne + odvody?

Ďakujem veľmi pekne
taiko a nemozes si zivnost vybavit ?
ivka70 A ten niekto by ta akoze zamestnaval?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nebude to v poriadku. Dokonca to zaváňa podvodom.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Janiela, casper27, arizona, pavol54, Kabaka123, Mila123
    6
    pavol54 Keď mu na to prídu vykoná účinnú ľútosť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Právne to v poriadku nebude. Porušíš odhadom čosi okolo 12 zákonov. Vo finále to môže skončiť trestným stíhaním.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie nemohlo. Ak ťa inšpektorát práce nájde na pracovisku a nebudeš sa vedieť preukázať živnostenský listom, pôjde o nelegálnu prácu so všetkými dôsledkami pre teba aj firmu, od ktorej si takúto ponuku dostal.

    Čo ti brani vybaviť si živnostenský list? Je to otázkou pár minút...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lamka02sk Vo vybavení živnostenského listu mi nebráni nič vážne. Jediná vec prečo sa mi do toho nechce je to, že si musím odvody a dane počítať a spravovať sám.
    veronikasad Pri výhodných 60% paušálnych výdavkoch je to až taký problém?
    veronikasad Ako szco budeš minimálne do 30.6.2017 platiť len zdravotné poistenie. A samozrejme, treba si z príjmu odkladať na daň...
    lamka02sk Nie sú náhodou paušálne výdavky 40%?
    Tweety Nie sú.
    casper27 ked sa Ti nechce pocitat samemu dane a odvody, tak zaplatis uctovnikovi a mas o problem menej. A volne zivnosti su zadarmo ak mas novy OP - ak to nezmenili pri tej rychlosti informatizacii spolocnosti aka tu je :-D
      zbaliť

    Verwest je offline (nepripojený) Verwest

    Verwest
    Ak sa mýlim tak ma opravte, ale ja vtom problém nevidím. Známy bude firme fakturovať prácu a ty budeš uňho normálne zamestnaný na TPP.
    taiko ano, problem by to nebol. Zadavatel vsak nic o zamestnani na TPP nepisal
    Verwest pýtal sa na následný prevod peňazí ku nemu tak ma napadlo len TPP a ma vtom aj odvody ...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Obchodné zmluvy sa uzatvárajú medzi podnikateľskými subjektami. Teda ak by si mal známu firmu A ktorá ťa zamestná, a tvoje výkony bude fakturovať firme B je to v poriadku, lenže ani firma A nerobí zadarmo a bude z toho niečo chcieť, a ani sa to (mám taký dojem z hľadiska daňového nedá aby nakúpila za to isté za čo predá). Tá firma A ktorá ba za teba hradila faktúry by za teba musela platiť odvody a spôsob zamestnania by si musel prekonzultovať s odborníkmi na sociálne poistenie.(zamestnanec s prav príjmom, neprav príjmom, dohodár a pod)

    Môže mi niekto známy pravidelne vystavovať faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.