Zavrieť

Porady

prevod podielu sro

prosim vas o vysvetlenie mame sro kde chceme spravit prevod podielu za odplatu. ZI je 5000 euro prevod podielu je v sume 400 euro. ako to zauctujem? a nasledne musim spravit danove priznanie PO? alebo musim niako uzavriet sro?
alebo danove priznanie musi spravit len majitel na konci roka a zdanit 400 euro??
prosim vas o vysvetlenie po lopate som v tom absolutny jelen dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Je to medzi spoločníkmi, vo firme máš účet 411 a na týchto účtoch účtuješ o prevode. Vo firme sa inak nič nemení, príjem z predaja obchodného podielu je príjmom spoločníka nie sročky.
    evina06 a to znamena ze na konci roka novy majitel spravi danove priznanie ze? ja kvoli tomu ze predam sro nemusim robit. alebo niako uzavriet sro? dakujem
    IvetaH Pochopila som to tak, že máš jednoosobovú sro a predala si svoj obchodný podiel vo výške 100%. Za sročku zodpovedá už nový konateľ a on musí zabezpečiť uzávierku na konci roka a aj daňové priznanie. Tvoje povinnosti ako predávajúcej obchodný podiel vyplynuli zo zmluvy o prevode a pravdepodobne ste sa dohodli o prevzatí celej agendy. Ale zákon nenariaďuje žiadnu uzávierku mimoriadnu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.