Zavrieť

Porady

otazky ohladne otvorenia noveho obchodu

ahoj, chcel by som si otvorit obchod s predajom pouzitej vybavy , nieco na sposob second-handu. Tovar by som chcel predavat nie platbou v hotovosti, ale prevodom na ucet, aby som nemusel mat registracnu pokladnu a administrativu s tym spojenu. Chcem sa spytat ked, nebudem predavat v hotovosti ale tak, ze kupujucemu dam tovar s fakturou na uhradu , je to vsetko v poriadku a nemusim mat registracnu pokladnu? Pripadne potrebujem k tomu este nieco, aby to bolo legislativne v poriadku? Dakujem za kazdu, dobru radu. J
Naposledy upravil solide : 06.10.17 at 04:35
kopretinka to akože v kamennom obchode chceš predávať na faktúru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zabudol si na jednu vec... ako ošetríš, že ti faktúry zaplatia? Keby si to posielal na dobierku a kuriér by to nevydal bez zaplatenia, bolo by to OK, ale ak dáš niekomu tovar a faktúru, tak budeš mať veľa neplatičov resp. administratívy s úhradami.

    Nerozumiem, prečo sa chceš vyhnúť RP. Virtuálna pokladňa je super "vec", bez nákladov, jednoduché ovládanie...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    solide nie som v tom velmi skuseny ale nechcem, ale mat dalsie starosti s dennou uzavierkou, platit externej uctovnicke za dalsiu agendu. V tomto mi virtualna pokladna pomoze? Moj sortiment je pre ludi v rovnosate, ktori sa poznaju, a nezaplatit za nieco neexistuje. Ked budem mat virtualnu pokladnicu o co sa mi naviac skomplikuje zivot? Dakujem za radu. J
    veronikasad K virtuálnej pokladnici potrebuješ pripojenie na internet a tlačiareň pre tlač bločkov. Nerobíš síce mesačnú uzávierku, ale ostatná agenda okolo účtovníctva je rovnaká.
    Účtovníctvo a daňové priznanie si budeš robiť sám ?
    jslancik dovolím si povedať, že účtovníčka má viac roboty so zaúčtovaním faktúr (každej jednej), ako so zaúčtovaním "mesačnej závierky" - prehľadu tržieb z VRP.
    solide dakujem velmi pekne za cenne rady, asi si ju obstaram. Este posledna otazka, plati sa nieco financnemu uradu za pridelenie registracie k virtualnej pokladnici, resp, su k tomu este , nejake naklady, resp.rezia ? J
    jslancik ako som písal, VRP je bez nákladov.
    solide takze sa neplati ani financnemu uradu za prihlasenie?
    veronikasad Tlačiareň bločkov k VRP je tiež náklad a nie maly + pripojenie na internet...
      zbaliť

    otazky ohladne otvorenia noveho obchodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.