Zavrieť

Porady

Odobratie skupiny na vodicskom kvoli neabsolvovaniu psychotestov pri vydani noveho preukazu

Zdravim, viete niekto ako je to s odobratim skupiny na VP koli tomu ze danu skupinu C som si spravil este ako student,ale nikdy som ju nevyuzival, po kradezi dokladov mi uradnicka povedala,ze bud absolvujem psychotesty ak chcem tuto skupinu C vyuzivat,alebo mi v novom doklade vyda preukaz bez tejto skupiny. Doteraz som na VP mal vsetky skupiny ktore som absolvoval, vedel som vsak ze keby chcem jazdit aj nakladne vozidla musim si spravit dane psychotesty. Moja otazka co mi tvrdila dana uradnicka, ze o danu skupinu v skutocnosti nepridem, a keby si to chcem napr. o 10 rokov spravit dane psychotesty a vyuzivat soferovanie aj nakladakov,tak mi to tam dopisu. Je to pekne,ale ci je to pravda,ze mi aj o 10 rokov dovolia dopisat to na vodicak tomu neviem ci naozaj mozem verit, navyse mi nieje jasne preco to policajti pri kontrole nekontroluju ci ma vodic aj spravene psychotesty ,ale takto cloveka postupne mozno pripravia o danu skupinu, ked ju nevyuziva pri zmene dokladov. To by potom mali kazdeho kto si neobnovi tie psychotesty vyzvat na vratenie vodicaku a vymazanie danej skupiny... Cize obavam sa ze ak niekedy budem potrebovat aj skupinu C,budem nuteny si spravit opat znova autoskolu ?
Naposledy upravil ivka70 : 19.10.17 at 03:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Skupina Vám zostane, ale s vyznačeným dátumom jej uplynutia v novom VP.
    Pre Vás je smerodajný hlavne § 97 zákona č. 8/2009.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Chod na testy a udrzis si Cecko. Je otazne ci o 10 rokov ti budu stacit testy, vselico sa moze zmenit - vid napr. skratenie platnosti vsetkych existujucich vodicakov.
    Na druhej strane potrebujes to Cecko?
    buchač Prosím Ťa...prečo spamuješ ???
    NESPAMUJ !!!
    draik Skrátenie platnosti VP (ako dokladu) neznamená skrátenie platnosti vodičského oprávnenia.
    lubko6394 Dvakrát som si ten link prečítal ale mne vychádza že ak mám C-čko a nie som vodič z povolania tak by som sa na náklaďáku odviezť mohol a mohol by som prejsť aj cez kontrolu na ceste. Alebo si čosi blbo vysvetľujem ?
    buchač Aj ja som toho názoru, že súkromná osoba by mohla ísť na cestu s nákľaďákom.
    Ale tie psychotesty je povinné absolvovať aspoň raz...podľa bodu A v linku.

    ...či ???
    lubko6394 A-čko je žiadateľ o VP. Ja mám C-čko 40 rokov a u psychoša som bol až pri ZP a prešiel som...

    Odobratie skupiny na vodicskom kvoli neabsolvovaniu psychotestov pri vydani noveho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.