Zavrieť

Porady

DPH pri dovoze noveho auta z Ceskej republiky

Chcel by som vas poprosit o radu. Kupil som v cechach nove auto od auto predajcu VW. Co sa tyka ceny ktoru som zaplatil, zahrnovala uz aj DPH, cize som zaplatil za moje nove auto DPH v cechach. Som povinny znovu platit DPH aj na Slovensku alebo ako by som mal postupovat v tejto veci v sulade zo zakonom. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    michalf je offline (nepripojený) michalf

    michalf
    este je asi potrebné dodať, že som fyzická osoba a auto budem používať len na súkromné účely.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Pre vás platí §11/3 ak to nové auto splňa §11/11 a /12,Podľa §78/5a4 podávate DP.
    Čech mal postupovať podľa §43/2 (ni to v zákone tiež majú).
    Tieto veci teraz musíte vybaviť u predajcu ,skuste ho požiadať o vrátenie dane (asi ste mu nepovedali, že to auto beriete na slovensko), čo dodať mali ste sa pýtať pred kúpou auta.
    Vy daň u nás odviesť musíte.

    michalf je offline (nepripojený) michalf

    michalf
    Kupoval som ho v autorizovanom servise a predajca bol samozrejme o tom informovany, kedze mi aj musel vybavit certifikat COC, kt. je potreby pre schvalenie vozidla v SR. No nepotesil si ma, ale kazdopadne odcenujem reakciu a dakujem za usmernenie.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    bol som v podobnej situacii, predajca najprv suhlasil s predajom bez DPH, potom po zaplateni zalohy sa zacal storcovat a presviedcat ma, aby som DPH zaplatil u neho ze to mam v podstate jedno.....nedal som sa, kedze som vedel ze to musim kupit bez DPH ci to beriem na firmu alebo ako sukromna osoba..
    ratam ze to bude tazka debata z predajcom

    momentalne sa ti auto predrazilo o 19%, pretoze ta DPH musi byt zaplatena u nas tak ci tak, nezalezi ze uz bola platena v CR.

    auto uz je prihlasene? predpokladam ze nie, pretoze dopravny inspektorat pri prihlaseni potrebuje vidiet podane DP a mat potvrdenie o zaplatenej DPH na slovensku (v pripade SZCO staci ukazat tlacivo, na ktorom informujete DU o nadobudnuti noveho dopravneho prostriedku z EU), inak prihlasenie nie je mozne...
    Naposledy upravil duficek : 16.11.07 at 21:19

    michalf je offline (nepripojený) michalf

    michalf
    Dakujem za radu. Auto este prihlasene nie je. To znamena ze sa budem musiet obratit na predajcu. Nevies ako to je nahodou s prispevkom do Recyklacneho fondu?, vzhladom na skutocnost ze na fakture z CR je napisane ze tento poplatok uz bol uhradeny v CR. Je potrbne zaplatit ho este raz na Slovensku alebo ho mam ziadat refundovat tiez?dakujem za odpoved
    Naposledy upravil michalf : 17.11.07 at 21:17

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    v podmienkach na udelenie slovenskeho TP je uvedene, ze treba zaplatit poplatok do recyklacneho fondu, myslim ze suma je 2000 sk. ci staci ze to bolo zaplatene v CR neviem povedat, musis sa opytat na urade dopravy

    s DPH doporucujem neotalat, neviem ci tam nahodou nie je lehota 15 dni

    zaplatenu DPH v CR si "vymahaj" nezavisle od platenia tej v SR, aby si si nenarobil este viac problemov

    michalf je offline (nepripojený) michalf

    michalf
    Zaujmalo by ma este, ci nemate informaciu ako sa stanovuje kurz, kedze v tomto pripade som auto doviezol z CR?

    DPH pri dovoze noveho auta z Ceskej republiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.