Zavrieť

Porady

Ako mam postupovat v pripade podvodu ?

Zdravim . Byval som v podnajme kde som na zaciatku pri podpise zmluvy vyplatil najomne jednomesacne a depozit vo vyske najmu . Jeden mesiac t.j. od 1 do 30 -teho bola doba prenajmu . Zaplatil som este mesiac do predu no za mesiac ktory som zaplatil som ne yval ani den pretoze 1 v novom mesiaci som sa vystahoval . Takze dohromady so. Zaplatil 2-krat najomne a raz depozit vo vyske najmu . Problem je ze majitel mi nechce abo neviem vcom je problem vratit depozit a sumu za dalsi najom ktpry som zaplatil . Majitel na telefonaty neodpoveda v podstate je uz cislo nefunkcne a na adrese bydliska som sa este nezastavil . Chcel by som vas poprosit o rady ako postupovat ? Mam ist na policiu alebo na sud ??
Podat trestne oznamenie ?? alebo ho skusit navstivit na adrese bydliska ?. Za kazdu radu vopred dakujem . Pekny den prajem
Naposledy upravil ivka70 : 14.11.17 at 11:55
5 komentárov     zbaliť
ivka70 dal si pisomnu vypoved z najmu? aku si mal vypovednu dobu podla zmluvy?
Slon89 Pisomnu vypoved mam . Zmluva je pofla OZ , a viem ze tam je ta vypovedna doba 3 mesiace . Po dohode s majitelom a podpisani vypovednej zuvy som sa vystahoval hned stym , ze peniaze mi posle na ucet tak ako som mu peniaze posielal ja . Vyslo to na stvrtok . Pisal mi sms ze o pol 7 vecer v stvrtok odisli a neprisli doteraz . Riesil som to snim kym bol este dostupny na tel. Cisle cely vikend . No v nedelu vecer sa uz na tel. Cisle vypol a ja som.oskbne zasiel na byt kde som byval a uz tam mal ubytovane dalsie osoby . Preisel uz asi tyzden a tel. Ciso je stale nefunkcne a on ma nijak inak nekontaktoval uz .
jslancik v prvom rade si ujasni, čo vlastne máš podpísané - dohoda o ukončením prenájmu alebo výpoveď. A aké sú tam dátumy. Máš v tom obrovský chaos... Ale súdiť sa, na to by ťa bolo. Je to sto či dvesto eur?
Slon89 V prvom rade ano ujasnil som si co mam . Je to vypoved . V druhom rade so. Sa tu pytal na rady ako postupovat . Zle som sa vyjadril v otazke hore . Sudit sa zatial nechystam a aj keby tak snad ma clovek pravo na svoje peniaze , vtomto pripade . Nie nieje to sto ani dvesto eur . Nebyval som na ubytovni alebo v kravine . Ale dakujem za nazor . Vazim si to
jslancik Kedy ste podpisovali výpoveď? Aký je tam dátum podpisu výpovede?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž - prv než pôjdeš na políciu prípadne na súd - tak pozri do zmluvy, ktorú si uzavrel. v zmluve máš aj podmienky, ako tento nájom môžeš skončiť.
    napr - ak máš zmluvu podľa OZ - tak tam je 3-mesačná výpovedná lehota (výpoveď písomne). pri krátkodobom prenájme je tuším 2. Môžeš sa s majiteľom dohodnúť na skoršom termíne - ale to už je na ňom, či bude, alebo nebude súhlasiť! (nemusí). Nestačí sa len vysťahovať!
    .....
    po tvojom doplnení ... obávam sa, že ti ostáva len čakať a dúfať - že ti tie peniaze pošle - prípadne sa ešte pokús skontaktovať, že či sa "náhodou" nepomýlil pri písaní čísla účtu - že si ešte nedostal ? . .. súdne riešiť by si to mohol len ak vieš dokázať tú dohodu. Ak nie - tak si on ešte od teba môže žiadať nájomné za VD (ale to hádam nehrozí)
    Naposledy upravil Katy a R : 15.11.17 at 08:22

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ked tu dohodu nemas pisomne, ze ste sa na ukonceni najmu dohodli, nemas narok na ziadne vymahanie, prenajimatel ma narok na najomne za celu vypovednu dobu podla OZ - teda na 3 mesiace, to, ze ty si sa odstahoval a on si tam dal dalsich najomnikov, na veci nic nemeni.
    Nic nevymozes, s peniazmi sa rozluc.
    Nemas ziadny zakonny dovod nieco vymahat, z ziadnemu podvodu nedoslo.
    Este budes rad, ak on nezacne vymahat jeden mesiac, kedze vypovedna doba zacne plynut az od dalsieho mesiaca po doruceni vypovede a ty si vypoved urcite nedorucil pred zaciatkom najmu.
    Naposledy upravil ivka70 : 14.11.17 at 13:23
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Slon89 Mam vypovednu zmluvu kde je pisomne vyjadrene ze sa obe strany dohodli natom ze byt opustim vtedy a vtedy nenutene a bez natlaku atd... vsetko bolo v poriadku . Ja som mal vyplateny najom na dva mesiace a jeden depozit . Dokopy 3 platby . V byte som byval mesiac a na podnet majitela som byt musel opustit . Ja som mal pravo na 3 mesiace ale dohodli sme sa ze ho opustim hned . Ja som mu zaplatil na zaciatku vsetko potrebne a dalej som platil na mesiac dopredu . Byt sa odovzdal v takom stave akom som ho doatal ja . Nebol nijak poskodeny zeby bol depozit vyuzity na neake opravy alebo nieco podobne . Pri podpise vypovednej zmluvy mi mal vratit alebo preposlat peniaze a to depozit a dopredu zapaltenu mesacnu platbu . Ja som mu byt odovzdal aj kluce vserko v poriadku . V zmluve je ze sme vypovednu zmluvu taktiez podpisaly slobodne bez natlaku atd a ze obe strany sa dohoddli natom ze prenajimatel vyplati najomcovi cize mne peniaze take a take v dany datum . Podpisali sme to obaja a peniaze nepriali tak nezmysli ako nemam narok a podovne veci neakcwptujem pretoze ja som poskodeny a na sude ai myslim ze najomca je v prave viac a je viac zakonom chraneny ako prenajimatel a to z toho dovodu ze je v tejto veci silnejsi .
    ivka70 Tak si rozmysli, co mas, ci mas vypoved najmu alebo mas dohodu o skonceni najmu .... to su 2 rozdielne veci a z toho potom vyplyvbaju aj naroky, ktore mas .....
    Co je to na podnet majitela si byt musel opustit?
    Mas v tom dobry chaos, co pises (porovnavam tvoje komentare tu a hore).

    Ak mas teda podpisanu dohodu a v nej je termin, dokedy ti ma vratit depozit a ten termin presiel, posli mu pisomne predzalobnu vyzvu na vyplatenie dohodnuteho.
    Slon89 Ano pardon . Mam vypovednu zmluvu kde je uvedena aj vyska platieb aku ma vyplatit mne a aj datum dokedy . Ide o peniaze ktore som zaplatil a ktore mi ma vratit a nevratil a datum vratenia presiel . Dakujem pekne poslem .
    jslancik ak nerozumieš po slovensky... ŽIADNU VÝPOVEDNÚ ZMLUVU NEMÁŠ. nič také neexistuje. Buď máš výpoveď. alebo dohodu. Zdá sa, že máš výpoveď s nejakými obkecmi, ktoré do výpovede nepatria a budú sa veľmi ťažko obhajovať na súde. totiž človek sa nemôže vzdať svojich práv vyplývajúcich napr. z výpovede (napr. výpovedná doba). Mali ste podpísať dohodu a bolo by to úplne o inom...
    jslancik láskavo zdvihni svoj zadok, nájdi ten papier a zisti, čo to vlastne je za dokument...
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Vypovedna doba je podla OZ - 3 mesiace. Za 3 mesiace mas aj zaplatit (v podstate si aj zaplatil) . Do konca vypovednej lehoty mozes v byte byvat. Ak si odisiel sam a dobrovlne pred uplynutim vypovednej lehoty - nemas narok na vratenie penazi.

    Pokial mas v ruke dohodu o skonceni najmu k urcitemu datumu tak za nevyplatene peniaze mozes majitela bytu zalovat.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Slon89 Ako je mozne ze nemam narok na vratenie penazi ked depozit je vratny a aj najomne ktore som zaplatil za mesiac vipred a nevyuzil som to pretoze som sa vystahoval po dohode s majitelom hned na zaciatku mesiaca . Podpisala sa aj vypovedna zmluva , kde bolo uvedene ze mi bude vratena penazna hotovost vo vyske takej aku som zaplatil ja . Zmluva bola podpisana a uvedeny bol aj datum dokedy maju byt peniaze ci uz prevedene alebo vratene .
    Slon89 Nebol dodrazany datum vratenia penazi . Ja som splnil vsetky podmienky ci uz zmluvne alebo po dohode s majitelom . Peniaze mi mali priat hned na druhy den a neprisli . Tak preto to tu riesim ako dalej postupovat kedze som zmluvne a dohodnute podmienky neporusil ja ale majitel bytu tym ze ako prve porusil datum vratenia penazi a teraz je uz aj nedsotupny a odmieta riesit zalezitost dalej , tym padom odmieta akykolvek postup ukoncenia a doriesenia veci a brani sa penaznemu vyrovnaniu .
    dmc Pokial mas dohodu o skonceni najmu pisomne - treba obratit so zalobou na sud.
    Slon89 Ano mam . Este raz na upresnenie pre vsetkych co bud komentovali alebo sa rozhodnu mi poradit . Mam vypovednu zmluvu pisomne podpisanu mnou ( najomca ) a majitrlom bytu (prenajimatel ) , kde je uvedene kolko penazi mi ma vratit a dokedy . A dakujem za radu no sudnou cestou by som to riesil najradsej az v poslednej rade. Pekny den
    mareko Urob tak, ako ti radi ivka70 po vysvetleni a doplneni tvojej neuplnej otazky
      zbaliť

    Ako mam postupovat v pripade podvodu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.