Zavrieť

Porady

Primerana vyska vyzivneho?

je vela ak si od byvaleho ex ktory mi plati od dvoch rokov na dceru 1500kcs chcem zvysit na3000?on s tim nesuhlasi .dcera pojde teraz do ucenia a budu aj vyssie naklady.ako mam postupovat
Naposledy upravil ivka70 : 27.11.17 at 14:44
4 komentárov     zbaliť
Chobot Čo je to kca?
vicktor ved klavesy "a" a "s" su hned vedla seba = preklep, t.j. koruna ceskoslovenska

byvaly ex je asi staronovy aktualny in
Lucka 1980 on je z ciech a ucet mam aj tam kde mi posiela vyzivne v ceskych korunach
vicktor takze CZK
Ale nie je mi z odpovedi jasne, ci vybavovat tu alebo tam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Tak to je cca 120 €...býva aj oveľa vyššie výživné, ale i nižšie...dieťa by malo mať taký istý, alebo podobný štandard ako rodič. My nevieme koľko zarába, takže je to diskutabilné...
    Lucka 1980 zhruba 15000 t.j.asi 500eur

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak sa na výške výživného nedohodnete, rozhodne súd.... Požiadaj o zvýšenie výživného cestou súdu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucka 1980 mam sa ist informovat aj na socialku ci mi neporadia ako mam postupovat
    veronikasad Je to na tebe, možno ti pomôžu so spísanim žiadosti o zvýšenie výživného. Veľa vzorov žiadosti nájdeš na nete
    Lucka 1980 dakujem pekne bude to asi lepsie od niekoho poradit ako si s tym lamat hlavu
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak je jeho príjem 15000 CZK, ak nemá vyživovaciu povinnosť voči iným osobám - deti / manželka.., ak vieš preukázať reálnosť výdavkov na dcéru aspoň vo výške 6000 CZK - lebo aj ty sa musíš na jej výžive podieľať, tak súd určí výživné spravidla nie vyššie ako 40 percent jeho čistého príjmu, tj. práve asi 6000 CZK.

    Ale celkovo je dosť ťažko sa k veci vyjadrovať bez viac detailov..

    Ak bolo výživné stanovené už dávno, tak súd ho obvykle na žiadosť primerane zvýši.

    Pri stanovení výšky výživného nevezme súd do úvahy iba jeho príjem, ale aj majetkové pomery a jeho schopnosť dosahovať prípadne vyšší príjem..

    Primerana vyska vyzivneho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.