Zavrieť

Porady

zvýšenie výževného-právne zastupovanie

Dobrý deň,
potrebujem radu a informáciu ohľadom právneho zastupovania na súdu pri návrhu o zvýšenie výživného.
Podala som návrh na súd o zvýšenie výživného z 2000 Sk na 200 € po piatich rokoch ( v čase rozvodu mal syn 2 roky, dnes už chodí do školy, navyše navštevuje pravidelne krúžok, a ja som medzičasom prišla o zamestnanie). Dnes ma kontaktoval právnik môjho ex, že sa chce so mnou stretnúť. Vyviedlo ma to z miery, nakoľko som predpokladala, že je to bežná rutina a takéto veci rozhoduje súd bežne aj bez právnikov. Neviem čo odomna bude chcieť a prečo sa chce so mnou stretnúť. Je to signál, že si mám zabezpečiť právnika aj aj???
Prosííím - neviem čo to znamená a neviem ako mám postupovať ja.
Nájde sa niekto, kto mi poradí?
ďakujem za akúkoľvek radu.
Usporiadat
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
nech sa s Tebou skontaktuje, povie Ti, čo má na srdci a uvidíš s čím príde. K ničomu sa netaväzuj, nič nepodpisuj a doma v pokoji a kľude rozanalyzuješ, čo vlastne chce. A potom sa rozhodni, či budeš advokáta potrebovať alebo nie.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

pravnika nepotrebujes pokial ho nechces, jeho pravnik sa len s tebou chce porozpravat ohladne nejakej dohody/kompromise, na co by si bola ochotna pristupit aby sa sud zbytocne nenatahoval ... lebo medzi nami, 200€ na jedno dieta je prehnana suma aj ked si bez prace (predpokladam ze ex nie je milionar a ze nadsadzujes aby si mala z coho spustit, sud ti tolko urcite neprizna)
zazil som rovnaku situaciu ... po par stretnutiach s pravnickou ex sme sa nakoniec dohodli v okamihu ked sudkyna vyzvala obe strany na vstup do pojednavacej miestnosti, takze sud trval len jedno pojednavanie 5 min :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bubkoch Pozri príspevok
pravnika nepotrebujes pokial ho nechces, jeho pravnik sa len s tebou chce porozpravat ohladne nejakej dohody/kompromise, na co by si bola ochotna pristupit aby sa sud zbytocne nenatahoval ... lebo medzi nami, 200€ na jedno dieta je prehnana suma aj ked si bez prace (predpokladam ze ex nie je milionar a ze nadsadzujes aby si mala z coho spustit, sud ti tolko urcite neprizna)
zazil som rovnaku situaciu ... po par stretnutiach s pravnickou ex sme sa nakoniec dohodli v okamihu ked sudkyna vyzvala obe strany na vstup do pojednavacej miestnosti, takze sud trval len jedno pojednavanie 5 min :-)
nemôžeš vedieť koľko zarába jej ex.....
myslím si, že ak by žiadala iba o 10 € viac, ešte by zjednávali.......
držím Lucii palce.....
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Prejednanie akejkoľvek veci pred súdom nie je rutina. Pri podaní návrhu o zvýšenie výživného nemusí súd automaticky vyhovieť navrhovatelom. Súd totiž skúma oprávnenosť návrhu najmä to, či došlo k určitej, relevantnej zmrene pomerov. V tvojom prípade k takejto zmene zrejme došlo, pretože dieťa začalo navštevovať školu, záujmové krúžky a pod. V konaní musíš navrhovanú výšku výživného riadne odôvodniť.
V každom prípade sa s právnikom ex stretni, tak ako ti radí doktor23. Jednak ti povie, ako vec vidí on resp. jeho klient, môže ti navrnúť prípadnú možnosť riešenia - dohodu o výške výživného. Zároveň týmto aj na súde preukážeš vôľu resp. snahu o riešenie.
Na súde právne zastupovanie nepotrebuješ, sama si však musíš zvážiť či v rámci konania dokážeš riadne po formálnej a vecnej stránke konanie zvládnuť.
0 0
luccuv luccuv

luccuv je offline (nepripojený) luccuv

uf, už je to za mnou..stretla som sa s ním.. a máte pravdu, snažil sa navrhnúť kompromis... A či je to veľa alebo málo?- som si istá, že každý má na to iný názor.. viem, že všetko je individuálne a závislé od rodinnej a finančnej situácie každého jednotlivca (otca a matky) resp. rodiny. Ale myslím, že každý rodič, ktorý vychováva čo i len 1 dieťa si dokáže urobiť dostatočnú predstavu o tom, čo výchova a starostlivosť obnáša, nehovoriac o pravidelných mesačných výdavkoch a poplatkoch.
Možno sa tá suma zdá niekomu prehnaná, chápem, veď sú aj matky, čo z rôznych dôvodov nedostávajú ani tolko čo ja teraz..
Čo ale keby som na ten kompromis nepristúpila, trvala na svojom a donútila to dotiahnuť až pred súd? -Naruším tým ževraj "dobré" vzťahy medzi nami dvomi ako rodičmi-ako mi stihol podotknúť právnik (žiadne dobré vzťahy ale nemáme, nedokážeme spolu komunikovať o ničom, iba ohladom malého!).
Podotýkam, že som čerstvo bez práce a s hypo na krku..
Alebo mám podstúpiť kompromis, neriskovať narušenie "dobrých vzťahov, ktoré sú na bode mrazu" a byť čačaná (alebo blbá?)v jeho očiach??? Neverím, že on by to na mojom mieste urobil! A tiež neverím, že by mne alebo malému to "šlachetné gesto" pomohlo alebo uľahčilo ďalší život.
a pôjdem do toho naplno...
Len sa bojím toho, že budem musieť všetko vydokladovať a predložiť všetky bločky(tak ako to bude musieť spraviť ževraj aj on).
Prosím Vás, aj vy ste predkladali bločky za každé ponožky, papuče, nohavice, tričká, školské potreby,lekára, lieky a všetko ostatné, čo ste dieťaťu kupovali a stále pravidelne kupujete či už do školy, krúžok, oblečenie atd?????
To akože fakt budú chcieť bločky za všetky veci??? Nechápem to!!! Veď každý súdny človek vie koľko čo stojí a bez čoho sa dieťa nezaobíde!!! Je mi zle, až sa mi chce kričať (alebo plakať?)!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja som nič neprekladala, ani jeden doklad sudca nechcel vidieť a ani otec mojich detí.....
a náklady majú obe dcéry vysoké...(i keď nie som spokojná s výškou výživného, ale čo už....)
jediné doklady boli zo zamestnania- mzdové listy.....
1 0
luccuv luccuv

luccuv je offline (nepripojený) luccuv

aká býva atmoška na takom pojednávaní? bojím sa, že ked tam on bude mať právnika a ja si ho nevezmem, bude to na mna moc a nebudem schopná súvisle a zrozumiteľne argumentovať-poznám sa..ked sa bojím,neviem nič...prípadne ako je to s platením, či už súdne trovy,právnik, a pod?
p.s.-nechala som ti odkaz,našla si si ho?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
luccuv Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem radu a informáciu ohľadom právneho zastupovania na súdu pri návrhu o zvýšenie výživného.
Podala som návrh na súd o zvýšenie výživného z 2000 Sk na 200 € po piatich rokoch ( v čase rozvodu mal syn 2 roky, dnes už chodí do školy, navyše navštevuje pravidelne krúžok, a ja som medzičasom prišla o zamestnanie). Dnes ma kontaktoval právnik môjho ex, že sa chce so mnou stretnúť. Vyviedlo ma to z miery, nakoľko som predpokladala, že je to bežná rutina a takéto veci rozhoduje súd bežne aj bez právnikov. Neviem čo odomna bude chcieť a prečo sa chce so mnou stretnúť. Je to signál, že si mám zabezpečiť právnika aj aj???
Prosííím - neviem čo to znamená a neviem ako mám postupovať ja.
Nájde sa niekto, kto mi poradí?
ďakujem za akúkoľvek radu.
Podľa môjho názoru je to zastrašovanie , aby ste cúvli a poľavili z požadovanej výšky výživného .Držím palce a hlavne kľud .
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

luccuv Pozri príspevok
aká býva atmoška na takom pojednávaní? bojím sa, že ked tam on bude mať právnika a ja si ho nevezmem, bude to na mna moc a nebudem schopná súvisle a zrozumiteľne argumentovať-poznám sa..ked sa bojím,neviem nič...prípadne ako je to s platením, či už súdne trovy,právnik, a pod?
p.s.-nechala som ti odkaz,našla si si ho?
jasne, odkaz prišiel a aj ja som poslala jeden...ď.

pojednávanie bolo v pohode, nebudeš tam sama, príde zvyčajne pani z UPSVaR, pretože syn je maloletý.....

ak pôjdeš, nachystaj sa, priprav si poznámky, nereaguj na ich poznámky, hovoríš iba so sudcom, a hlavne nenechaj sa protistranou vyprovokovať.....

je to na Tebe, či stiahneš návrh, alebo si súdom dáte potvrdiť rodičovskú dohodu.....

ale strašne ti držím palce....
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
luccuv Pozri príspevok
aká býva atmoška na takom pojednávaní? bojím sa, že ked tam on bude mať právnika a ja si ho nevezmem, bude to na mna moc a nebudem schopná súvisle a zrozumiteľne argumentovať-poznám sa..ked sa bojím,neviem nič...prípadne ako je to s platením, či už súdne trovy,právnik, a pod?
p.s.-nechala som ti odkaz,našla si si ho?
Ak mám byť úprimná , ľutujem Vás , ono je to dosť na psychiku matky .
Jedno je isté, pripravte si doklady, nájom , energia,vodné,plyn, smetné , hypo, strava na Vás a na Vaše dieťa a všetky výdavky dieťaťa do školyna lieky a podobne .Spíšte si to , vypočítajte mesačnú výšku Vašich výdavkov a vyčíslite .
Bolo by dobré ak by ste aspoň teraz začali odkladať bloky za prípadné ošatenie , lieky a iné pre dieťa .Treba počítať s tým , že sudkyňa to môže požadovať , ale aj nemusí .Ale Vaše výdavky musíte vedieť .
Ja by som nepristúpila na kompromis , požadujete 200 eur , je na sudkyni ako rozhodne .Vždy treba dať vyšiu čiastku, aby mali z čoho znížiť .

Držím palce.

P.S. Nech sa deje ako sa deje, podľa môjho názoru ....nemám dobrý pocit z toho právnika , stále mám za to , že účelom bolo Vás postrašiť , aby ste niečo ubrali a ešte uberie aj súd ..... A ďalšou vecou ....dnes je to všetko skorumpované aj.......ale aj medzi sudcami .Česť výnimkám !.........Hlavu hore a žiadajte svoje .
Moja skúsenosť z posledných mesiacov, nie každé súdne pojednávanie je rovnaké, nie každý sudca je zrovna milý .....je to stále iné ....
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...obaja rodičia sú povinní dávať dieťaťu rovným dielom...píšeš, že si čerstvo bez práce, teda vlastne bez príjmu a s hypotékou na krku..tak sa priprav na to, že právnik sa ťa bude pýtať, ako to chceš zvládať platiť, ak nemáš príjem a žiadaš 200€ výživné...no a či náhodou nechceš, aby ex živil aj teba z tých 200€- lebo právnici sú takí, kto platí, toho záujmy chránia...a ak ex nie je ochotný dobrovolne prispieť vyššou sumou, budeš to mať dosť ťažké, ak má právnika..nestraším ťa...ale realita je taká, ockovia sa dosť často vyzujú s povinnosti a obídu s minimálnou sumou...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...obaja rodičia sú povinní dávať dieťaťu rovným dielom...píšeš, že si čerstvo bez práce, teda vlastne bez príjmu a s hypotékou na krku..tak sa priprav na to, že právnik sa ťa bude pýtať, ako to chceš zvládať platiť, ak nemáš príjem a žiadaš 200€ výživné...no a či náhodou nechceš, aby ex živil aj teba z tých 200€- lebo právnici sú takí, kto platí, toho záujmy chránia...a ak ex nie je ochotný dobrovolne prispieť vyššou sumou, budeš to mať dosť ťažké, ak má právnika..nestraším ťa...ale realita je taká, ockovia sa dosť často vyzujú s povinnosti a obídu s minimálnou sumou...
Ono v podstate sa nemá čoho báť , zabezpečuje bývanie aj pre dieťa , ktoré musí mať vytvorené podmienky tak ako obaja rodičia .
A k tomu právnikovi ...ak právnik bude dobre poznať sudcu , tak môže mať aj matka právnika, nepomôže jej to.Dnes sú súdy také .
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zita5 Pozri príspevok
Podľa môjho názoru je to zastrašovanie , aby ste cúvli a poľavili z požadovanej výšky výživného .Držím palce a hlavne kľud .
prosim ta, ake zastrasovanie ???
je to uplne normalne a bezne konanie druhej strany ... stretnut sa, prejst si dovody a snazit sa dohodnut !
ale kludne moze byt tvrdohlava, neustupovat zo svojich prehnanych narokov, neprejavit ziadnu volu na dohodu ... a sud jej to spocita ... sudca nie je blby a vie taketo konanie "ocenit"
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

pepsikova Pozri príspevok
...obaja rodičia sú povinní dávať dieťaťu rovným dielom...píšeš, že si čerstvo bez práce, teda vlastne bez príjmu a s hypotékou na krku..tak sa priprav na to, že právnik sa ťa bude pýtať, ako to chceš zvládať platiť, ak nemáš príjem a žiadaš 200€ výživné...no a či náhodou nechceš, aby ex živil aj teba z tých 200€- lebo právnici sú takí, kto platí, toho záujmy chránia...a ak ex nie je ochotný dobrovolne prispieť vyššou sumou, budeš to mať dosť ťažké, ak má právnika..nestraším ťa...ale realita je taká, ockovia sa dosť často vyzujú s povinnosti a obídu s minimálnou sumou...
to ale nie je pravda, ze obaja rodicia musia dietatu davat rovnako ...

zakon hovori o tom, ze kazdy rodic je povinny prispievat ne vyzivu dietata podla svojich moznosti a schopnosti, pretoze dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodica.
Takze ak otec bude zarabat 5000 a matka len 500 EUR mesacne, tak otcov podiel na vyzivnom moze byt kludne 10 nasobkom matkinho (a naopak).
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

myslim ze debata sa tu zvrhla inym smerom nez povodna otazka ... je zbytocne sa tu bavit o tom ci 200€ je vela ale bo malo, ked nepozname pomery otca

to musi vediet hlavne matka a teda by mala byt schopna posudit opravnenost pozadovanej vysky

otazka znela ako si ma vysvetlit zaujem protistrany o stretnutie a odpoved uz dostala ... je uz na nej ako sa s tym vysporiada ...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mali by ste si do výpočtu zarátať aj to, čo dieťa potrebuje, aj ke´d ste na to doteraz nemali: kultúru, šport, cestovanie ...
Tu si môžete vyžiadať právnu pomoc: beplatnú, alebo platby primerané vášmu príjmu

http://www.legalaid.sk/zoznam-advokatov
1 0
jana 6691 jana 6691

jana 6691 je offline (nepripojený) jana 6691

Dobrý deň, momentálne som tiež absolvovala už dvakrát pojednávanie ohľadom zvýšenia výživného na 14-ročného syna. Pôvodne 100€ som navrhla zvýšiť na 200€ a som presvedčená, že to vôbec nie je prehnaná suma. Ďalšie pojednávanie bolo odročené na 16.4.2012, nakoľko odporca s návrhom /samozrejme/ nesúhlasil. Ak máš záujem konkrétnejšie poznať moju situáciu, daj vedieť a ja sa ozvem. Pozdravujem a držím palce.
P.S. som veľmi znechutená postojom sudkyne
Naposledy upravil jana 6691 : 27.01.12 at 16:07 Dôvod: oprava chyby
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jana 6691 Pozri príspevok
P.S. som veľmi znechutená postojom sudkyne
prečo?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
prečo?
no preco asi ? pri pohlade na pozadovanu sumu by som aj ja bol ... je to asi dalsia z tych co si povedali ze muza zoderu z koze ... fakt by som bol zvedavy ako sa snazila sudkyni zdokladovat ze jej dieta potrebuje cca 400€/mesiac
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
no preco asi ? pri pohlade na pozadovanu sumu by som aj ja bol ... je to asi dalsia z tych co si povedali ze muza zoderu z koze ... fakt by som bol zvedavy ako sa snazila sudkyni zdokladovat ze jej dieta potrebuje cca 400€/mesiac
myslím, že chce 200 EUR, inak súhlasím, minulý týždeň som si dovolil oponovať v diskusii, kde sa pýtala jedna osoba, ako má jej 23 ročný kamarát požiadať o výživné od otca. Keď som napísal, že 23 ročný chlap si ich má zarobiť sám, mal si vidieť tú križiacku výpravu proti mne, všetky rozvedené ženy sa zlietli

P.S. prečo ženy považujú výživné za určitý druh pomsty voči bývalému?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať