Zavrieť

Porady

Aká je lehota na vyúčtovanie zostatkovej dovolenky po ukončení pracovného pomeru?

Pracovný pomer ukončený k 31.10. V pracovnej zmluve výplatný termín najneskor do 30 dňa. To znamená, že zostatková dovolenka mala byť vyúčtovaná do 30.11? Ak sa tak nestalo, ako postupovať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pockat 15 dni, do 15.12., potom poslat pisomne predzalobnu vyzvu na doplatenie narokov vyplyvajucich z ukonceneho PP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    januli Ďakujem Ivka ... Požiadala som o preplatenie D aj o pracovný posudok a tiež o vyrovnanie stravných poukážok ktoré mi neboli poskytnuté ešte od augusta. Odpísali mi, že nevedia koľko dovolenky majú preplatiť, že mám uviesť koľko dní žiadam preplatit.. Dúfam že do 15 tého sa to vyrieši ale ak budem musiet poslať predzalobu výzvu musím uviesť aj presný počet dní, alebo mam napísať iba ze žiadam o preplatenie nevycerpanej dovolenky?
    ivka70 Asi by bolo lepsie to vycislit uz v predzalobnej vyzve, kedze ked by doslo na sud, aj tak musis vycislit, co vsetko a v akej vyske pozadujes doplatit.
    januli Ku dňu ukončenia PP je na výplatnej páske uvedené 17 dní. Plus denný vymeriavací základ. Mam vychádzať z tohoto čísla? Ak áno, tak mam prepočítavať aj zrážku do ZP?
    ivka70 Tazko povedat, ci ide o narok do konca roka alebo ku koncu PP - ci to niekto prepocital a zmenil v systeme. PN netrvala v roku 2017 viac ako 100 prac. dni? . Spocitaj si podla cerpania v tomto roku a celkoveho rocneho naroku.
    Ja by som ZP neriesila, skor uviedla, ze ide o narok v hrubom.
      zbaliť

    Aká je lehota na vyúčtovanie zostatkovej dovolenky po ukončení pracovného pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.