Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za prácu na dohodu

Dobrý deň,

som zamestnanec v štátnom sektore, pracujem na smeny v údržbe za min. mzdu, odmeňovaný som podľa počtu odpracovaných smien a podľa toho či smeny obsahovali nočné, víkendy, sviatky atď (neviem ako sa to teraz delí, neviem či je rozdiel štátna sféra, súkromná, voľakedy sa to delilo na prácu buď na čas alebo potom na "úkol").

Po zomrelom kolegovi som u tohto zamestnávateľa prevzal ešte jednu prácu - robí sa k tomu pravidelne zmluva na dohodu a jednorazovo sa to vždy za obdobie vypláca.

Nie je možné, v tomto konkrétnom prípade, aby sa povinnosti vyplývajúce zo zmluvy, prevádzali seriózne, či prevádzali vôbec. Nikto to ani nežiada - dôležité je, aby to niekto papierovo "mal na pleciach" - za odmenu primeranú tomu..

Moja otázka znie: keby prišlo k tomu, že ma niekto napadne, že si neplním povinnosti vyplývajúce mi z tej "dohodárskej" zmluvy, čo je vážne porušenie pracovnej disciplíny a teda dôvod na rozviazanie pracovného pomeru, aké to môže mať pre mňa dôsledky. Teda či dostanem vyhadzov len z tej práce na dohodu a "môjho zamestnania v údržbe" sa to nesmie dotknúť, alebo je to na vyhadzov celkový, čiže na úplné rozviazanie prac. pomeru so zamestnávateľom.

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.
Naposledy upravil gehri : 29.12.17 at 16:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    konateľ spoločnosti GLOBERG-Accounting, spol. s.r.o. ...viac leskovskysami
    rozviaže sa ten pracovný pomer ktorého sa závažné porušenie pracovnej disciplíny týka. Ak sa týka priamo aj druhého pracovného vzťahu tak je možné rozviazať aj ten. Zaleží na tom ako majú postavené smernice čo však v štátnom sektore majú určite spracované dobre čiže ak budú chcieť nevyhráte.. Dá sa brániť že to nebolo priame porušenie pracovnej disciplíny v danom pomere (teda tom druhom) ale či si to oni nebudú vedieť obhájiť to už je otázne.

    Zodpovednosť za prácu na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.