Zavrieť

Porady

Telefon kupeny cez inzerciu

Dobry den. Chcem sa informovat ci niekto nema skusenosti s nasledujucim:
Zakupila som si cez inzertny portal mobil od jedneho pana. Mobil bol povodne zakupeny v predajni Nay cez Quatro. Mam k nemu blocek pre pripadnu reklamaciu. Zaruka 24 mesiacov. V pripade ak by splatky za telefon neboli dotycnym platene je mozne ze odo mna telefon vezmu? Alebo je to inak? Pripadna reklamacia je v tomto pripade mozna aj mojou osobou v autorizovanom servise? Dakujem.
10 komentárov     zbaliť
misoft A) Najskôr by šli po ňom. Ak by zistili, že ho predal, musel by povedať, komu. A potom by zaklopali u teba.
Reklamácia sa nezakladá na osobe, ale na doklade o kúpe. T.z. záruka platí, či je u prvého, druhého, tretieho majiteľa.
fcb1899 Nakolko zmluvu na quatro ma na svojom mene..asi by to riesili exekuciou na jeho osobu nie?
buchač Dušan
to A) ale nemyslíš vážne ... či ?
lujza.j Kvatro uz nie je prenajom tovaru ako kedysi...ze ked je dosplacane si vlastnikom...uz davno su to spotrebne uvery....ak nebudee splacať je to jeho kakačka
Nik ti mobil nevezme....
fcb1899 Ok. Verim ze nebude problem. Vdaka.
duves určite by Quatro neriešili nesplacany uver u inej osoby, u noveho majitela. Veritel-Quatro ma spísanu zmluvu o pôžičke s dlžníkom a sú tam napísané podmienky splácania úveru. Mobil nie je automobil, t.j. zmena majitela nie je podmienena registraciou a mobil nie je predmetom založného práva.
jslancik a ako by prišli na to, že mobil máš ty???? vyhľadali by ho cez IMEI?
fcb1899 Ak je to tak ako pisala lujza.j tak mobil nikoho nezaujima...cize hladat ho asi nebudu
jslancik no veď. len ako ťa to napadlo, že by mohli hľadať a nájsť ten mobil...
kopretinka lebo to asi nebude s kostolným poriadkom.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zmluvu o splatkach na tovar uzatvoril povodny majitel. Keby prestal splacat,tak Ouatro /ci ina pozickova firma/ si bude pohladvky vymahat od neho.
    Oni nemaju zaujem hladat mobil,ich budu zaujimat eura...
    fcb1899 ok. ďakujem za vysvetlenie.

    Telefon kupeny cez inzerciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.