Zavrieť

Porady

Dan z predaja darovaneho bytu

Ahojte. V roku 2017 som predala byt, ktory som nadobudla darovacou zmluvou pred viac ako 7mimi rokmi. Nie som si ista, ci z toho prijmu mam zaplatit dan. Na par strankach som nasla, ze pokial je predaj viac ako 5 rokov po darovani, tak je to od dane oslobodene. V jednom z tychto clankov bol uvedeny aj paragraf zo zakona o dan z prijmov, ibaze neviem, ci od vtedy bol zakon zmeneny, ale pod tym parag. som to nenasla. Dakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 9 Príjmy oslobodené od dane
    (1) Od dane je oslobodený príjem
    a) z predaja nehnuteľnosti, na ktorú sa nevzťahuje oslobodenie podľa písmena b), a to po uplynutí piatich rokov odo dňa jej nadobudnutia ...

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...3/595/20180101

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bola si vlastnikom viac ako 5 rokov, dan neplatis.
    Stale to plati.
    Treba akurat na miestnom urade odhlasit dan z nehnutelnosti (najneskor do konca januara 2018, ak ku zmene majitela doslo v roku 2017)

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Kto preda po aspon 5 rokoch, dan z PRIJMU z predaja nehnutelnosti (nie dan z PREDAJA nehnutelnosti) neplati ani nepriznava.
    Nezalezi na tom ci ju nadobudol kupou, darovanim, vystavbou, ...

    Dan z predaja darovaneho bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.