Zavrieť

Porady

Diety pri zamestnanosti na SK ale miesto prace CR

Ahojte, prosim o radu, v pracovnej zmluve mam napisane ze miesto prace je Praha (CR) ale spolocnost je slovenska. Mam narok na diety?
Za odpoved dakujem.

BigBebo
17 komentárov     zbaliť
ivka70 na stravne narok mas, ale myslis v akom zmysle? cestujes niekam na prcovnu cestu?
bigbebo Nie, mam podpisat novu zmluvu. Tam bude moje miesto prace. Teda v CR. A chcel som vediet ci sa takto nechce zamestnavatel zbavit platit mi stravne.
ivka70 Budes mat narok v CR, ale tvoje pracovne mierto bude v Prahe a narok bude podla ceskych zakonov len v pripade, ze z tej Prahy budes vyslany na pracovnu cestu.
Nebudes zamestnany v SR ... z toho vyplyvaju aj ine "problemy", napr. zdravotne poistenie a pod. Tie by ta mali trapit viac.
bigbebo Cize to chapem spravne ze to ze budem sediet v Prahe na zadku pokial ma niekam inam v ramci CR neposlu nebudem mat narok na diety? A vdaka za predosle odpovede.
ivka70 ano, chapes to spravne a na cestu z domu na pracovisko v Prahe a spat narok na "diety" nemas
bigbebo Myslel som si, a co s tymi poisteniami? ja budem zamestnany tu v SK Slovenskou fy ale miesto vykonu prace bude v Prahe.
ivka70 co znamena, ze budes zamestnany v SK? ako to bude osetrene v zmluve? Pochopila by som opak: zamestnany v CR firme s miestom vykonu prace na SK, ale takto = nie je jasne, co zamysla tvoj zamestnavatel.
Ak vsak budes zamestnany v CR firme s miestom vyjkonu prace v Prahe, musis si zmenit zdravotnu poistovnu na cesku a tam budu aj platene vsetky odvody
bigbebo Je to Slovenska firma, zamestanany budem v SK ale vykon prace bude v CR. Tak som to myslel.
ivka70 a budes vyslany na Slovensko ci ako bude rieseny tvoj pobyt a praca tu? budes mat formular A1 z CR? to sa pytaj zamestnavatela ...
bigbebo Nie Ivka. Opacne. Ja som slovak, firma je slovenska, tu budem na SK zamestnany a Miesto prace bude Praha.
ivka70 este raz: ty z tej Prahy budes vyslany na SK? Plateny budes podla ceskych ci podla slovenskych zakonov? cehranicne zamestnavanie nie je az taka jednoducha vec ako si tvoj zamestnavatel asi predstavuje
bigbebo Asi si nerozumieme. Ja budem zamestnany Slovenskou firmou na slovensku ale precovat Alebo miesto prace budem mat v prahe a som obcan SR. Maju tam pobocku.
ivka70 nerozumies, ze od miesta vykonu prace zavisi, podla prava ktoreho statu si plateny .....
bigbebo Aha to som nevedel. Dakujem. Cize vykon prace ked je CR Tak aj podla zakonov CR som plateny. Proste ako keby som bol zamestnany v zahranici?
Vdaka za odpoved.
veronikasad O akú prácu ide? Slovenská firma má v Prahe prevádzkareň?
bigbebo Nie Slovenska firma tam ma pobocku. Ide o IT odvetvie.
veronikasad Alebo ideš pracovať cez pracovnú agentúru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na diéty v zmysle slovenského zákona o cestovných náhradách nárok mať nebudeš, len prispevok na stravovanie (niektoré firmy to riešia zabezpečením stravy).

    Pred odchodom do Prahy choď s pracovnou zmluvou do zdravotnej poisťovne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bigbebo A ten je podla tabuliek nad 18 hodin 600Czk. Je to tak spravne?
    ivka70 to plati, ked si zamestnany v SR a ides do CR na pracovnu cestu, nie naopak,
    ak mas miesto vykonu prace v CR, nemas narok na diety ,ked tam ides a pracujes na to mmieste
    bigbebo A ten prispevok na stravovanie je vlastne len Gastrac.... Chapem to spravne?
      zbaliť

    Diety pri zamestnanosti na SK ale miesto prace CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.