Zavrieť

Porady

Nefunkčná chladnička Whirlpool

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s nefunkčnou cca 9-ročnou kombinovanou chladničkou Whirlpool. Kompresor funguje, ale chladnička chladí slabšie , v hornej časti sa tvorí námraza a mraznička nemrazí.
foresterbig Chladičky nestaja už majland, treba kúpiť novú s novou triedou spotreby a bude aj šetriť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misrad Ja to nechcem tu opravovať. Skôr ma zaujíma, či niekto nemá podobnú skúsenosť. Potrebujem skôr vedieť, či sa oplatí do toho investovať, alebo radšej kúpiť novú.
    ivka70 zavolaj opravara na posudenie, ci sa to oplati opravovat alebo nie .... bezne robia taketo sluzby
    misrad Nakoniec budem asi aj musieť.
      zbaliť

    kentaur je offline (nepripojený) kentaur

    kentaur
    Mali sme podobný problém. Kontaktovali sme 3 opravárov, v prvom kole iba telefonicky. Každý vravel to isté, že vraj to môže byť hocičo, skúsme najprv vymeniť termostat. Vymenili sme a odvtedy chladnička fičí ako nová.
    misrad Tak ako som spomínal, mne bolo povedané, že je to nedostatkom chladiva, že najskôr bude niekde prasknutá trubka. že vraj sú tam nejaké dve trubky, z ktorých sa jedna vymeniť dá a druhá nie, ale že sa údajne nedá zistiť, ktorá je chybná. Servisák mi povedal, že tú jednu vie vymeniť a doplniť chladivo, ale že je tam riziko, že to nebude tá správna a budem to musieť aj tak zaplatiť a tak po zvážení som večer po práci pekne navštívil elektro predajňu a domov som prišiel s novou chladničkou.
    misrad Ďakujem všetkým za reakcie a prajem pekný deň.

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Whirpool mi toto spravil po 3 rokoch, tesnenie v zadnom panely kde je chladiace zariadenie sa odelilo od steny a tým účinnosť chladenia klesla na minimum a bolo iba v 1/3 zadného panelu v hornej časti.
    Prišiel opravár napísal záznam a povedal "budete mať novú chladničku" a tak aj bolo musel som si kúpiť novú ale už Elektrolux a do 24h lebo bolo práve horúce leto. ktorá teraz šlape ako hodinky.
    V TPD mi predavač poradil že nech napíšem žiadosť na firmu a požadujem nejakú kompenzáciu a tak som aj učinil.Odpoveď bola že si môžem objednať z ich ponuky a z novej mi ešte zaplatili 2/3 ceny a starú si zobrali a tak som ju dal synovi ktorému slúži dodnes.
    Tak si to Whirpool vyžehlil aj keď som na chladničku nezanevrel ale radšej už Elektrolux :-)
    Naposledy upravil foresterbig : 19.02.18 at 19:33
    vicktor Nam Electrolux zlyhal ked mal 2 a pol roka, t.j. pol roka po zaruke.
    Rodicia mali Calex rocnik 1957 a fungovala 45 rokov a bola by aj dlhsie, ale sme ju vyhodili (byt isiel do rekonstrukcie).
    Pred Electroluxom bol Siemens, fungoval 8 rokov. Same haraburdy.
    foresterbig Nie že haraburdy ale doba je zlá,konzumná. Všetko sa vyrába na spotrebu nič na dlhodobé používanie.Servis ako aj výrobca chce žiť a ty keď budeš mať chladničku 45 rokov tak ako a s čoho bude firma fungovať.
    Koľko stojí chladnička 300-500e? Autá stoja 15-25tis. e a je to to isté :-)

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    V blízkosti miesta, kde sa vo vnútri tvorí námraza, je pravdepodobne poškodené tesnenie na dverách. Neprilieha, netestní.

    Po 9 rokoch už bude účinnosť kompresora znížená vplyvom opotrebovania.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misrad Môže sa to stať zo dňa na deň?
    bodliak Áno, tesnenie sa môže poškodiť v jeden konkrétny deň a do 24 hodín je tam námraza...
    misrad ...a prestane fungovať chladnička?
    bodliak Píšeš, že chladí slabšie. A čo s mrazničkou ? Ktovie, ja ju nevidím, nepočujem... Možno ide tiež len "slabšie". Alebo si ju otváral tak často, že máš pocit, že nefunguje.
    misrad mraznička nemrazí asi vôbec. Kompresor ide pekne. Volal som opravára a ten mi vravel, že to bude zrejme únikom chladiva
    ivka70 tiez mi to napadlo ....
    misrad
      zbaliť

    Nefunkčná chladnička Whirlpool

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.