Zavrieť

Porady

Vysporiadanie DPH pri pomernom odpočte

Dobrý deň, cez rok som si odpočítaval pomerne DPH. Teraz to idem vysporiadať o v priznaní za 12/2017 (oneskorene, viem). Od 01-11.20017 som si odpočítal napr. 10000 €. Po prepočte koeficientom mi vyšiel nárok na odpočet 12000 €. Tento rozdiel mám doplatiť, alebo mám nadmerný odpočet? Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Vysiel vam teda pri prepocte vyssi koeficient? Napr. ste pouzivali koeficient 0,85 a vysiel pri rocnom prepote 0,95? Ak ano, tak vam vznikol nadmerny odpocet.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Používal som koeficient 0,68 a teraz vyšiel 0,70. Čiže nadmerný odpočet?
    ZuzanaA Ano. Prepocitali ste aj december ano?
    Jan Hrach Ako myslíte, či som prepočítal aj december?
    ZuzanaA Predpokladam ze postup vypoctu rocneho koeficientu ovladate? Tam sa zaratali dodania za cely rok. Vysiel vam napr. ako pisete rocny 0,70.
    Zratam si DPH na vstupe ktoru som kratila v mesiacoch 1 az 11 povodnym koeficientom.
    Napr. to bude 2200. Pocas roka som ich kratila 0,68, teda som si na vstupe uplatnila 2200x0,68=1496.
    Teraz mi vysiel koeficient 0,70. Cize preratam tieto odpocty : 2200 x 0,70 = 1540.
    Vidim ze som si uplatnila pocas roka 1496, ale mala som 1 540, teda o 44 viac.
    Potom si preratam uz rocnym koeficientom odpocet DPH za 12/2017. Napr. 500 x 0,70 = 350.
    Do riadku 21 pojde suma 350 + 44 + odpočet DPH za 122017, na ktory je narok na upltanenie v plnej vyske.

    Tak snad sa z toho trosku vyznate
    Jan Hrach áno, takto som to zrealizoval, ďakujem za ochotu a radu.
      zbaliť

    Vysporiadanie DPH pri pomernom odpočte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.