Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie ZP ako ďalej?

Ahojte poraďáci idem k Vám po radu.
V roku 2016 bol SZČO na PN-ke. Nakoľko som to vedela, predpísala som si ZP vo výške aká prislúchala danému mesiacu. On však uhradil plnú výšku. Ja som to zaúčtovala do VOZD v plnej. Tak mne ku koncu roka 2016 zostala pohľadávka voči ZP vo výške 76,30. Myslela som si, že keď v roku 2017 ju vrátia v RZ, tak zaúčtujem mínusom do VOZD.

V roku 2017 poisťovňa vysporiadala túto pohľadávku v RZZP kde ju zdanila. Na účet mu prišla suma 61,81 €. Túto som zaúčtovala ako PNZD.

A teraz mi poraďte: Ako zaúčtovať tú pohľadávku, ktorá mi stále v pgm svieti ako neuhradená. Nejako bez uzávierkové operácie? Ale fakt neviem ako. Dúfam, že som sa nezamotala a pochopili ste.

Ďakujem
Mila123 vrátené poistné sa účtuje do príjmu, určite je na Porade vyjadrenie FS.....
Lucinka23 Našla som že to má byť príjem neovplyvňujuci základ dane nakoľko bol zdanený zrážkou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ročné zúčtovanie ZP ako ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.