Zavrieť

Porady

posuvy pôdy

Chcela by som si postaviť na pozemku malý domček z 2 ks kontajnerov pozemok je rovinatý cca 40 m2 ale za rovinou je kopec ktorý tlačí pozemok pred sebou a tým sa zvykne vlniť hlavne pri dlhodobom nepriaznivom počasí ... váham či sa do toho pustiť, poradíte mi prosím ?
buchač Ale túto otázku nemyslíš veľmi vážne....či ?
Povedal by som, že na takto uvedenú otázku by zodpovedne snáď odpovedal nejaký veštec.

Veď sa zamysli, čo vlastne chceš. Ty chceš doporučenie na stavbu, ktorá má byť postavená na pozemku, ktorý sa nachádza niekde v neznámej lokalite.
Aké je podložie ?
Je tam spodná voda ?
Čo na to statik ?
...atď
chandler daj fotku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Potrebuješ v prvom rade posúdenie geológa.... ten určí, či lokalita nie je v pásme zosunov pôdy, či momentálny stav je len dočasný, alebo trvalý. T.z. je potrebný geologický prieskum a ten niečo stojí (veľa stojí). A pokiaľ obec, v katastri, ktorej je tento pozemok, vie o tom, že je to zosunové územie - tak ti NIKDY nedá stavebné povolenie. A pokiaľ by si aj stavala, poisťovňa sa tiež bude informovať a NIKDY ti (ak to zistia) ten dom nepoistia.
    A 40m2? Ak postavíš tie dva kontajnery (a štandardný 40´ má rozmery 12x2,35x2,4m [dxšxv]) tak budeš z nich vychádzať už k susedovi na pozemok.

    P.S. Zmienka:
    ktorý tlačí pozemok pred sebou a tým sa zvykne vlniť hlavne pri dlhodobom nepriaznivom počasí"
    to jasne potvrdzuje - je to nestabilný svah, ktorý sa dá vždy do pohybu, keď je tej vody veľa.
    Tam by som si ani fúrik nezaparkoval!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.