Zavrieť

Porady

DP pre FO - prijmy + prenajom pody

Som FO, v roku 2004 som prenajal polnohospodarsku podu Polnohospodarskemu druzstvu za cca 2500,- Sk za rok.

Mal by som ohladom danoveho priznania 2 otazky:
  • Musim v DP uviest aj prenajom pody, aj ked prijem z prenajmu bolo len cca 2500 Sk za cely rok? Ak ano, musim z tych 2500 Sk platit dan 19%?
  • Podla tohto aky typ danoveho priznania mam vyplnit - B1?
Vopred dakujem vsetkym za odpovede.
Naposledy upravil laczy : 07.02.05 at 08:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ancula je offline (nepripojený) ancula

    ancula
    Zalezi na tom, ake ine prijmy si este mal. Pozri paragraf 32. Ak si napr. pracoval ako zamestnanec a tvoje prijmy boli spolu za rok 2004 viac ako cca 40 tis. Sk vratane tych 2500 Sk (okrem prijmov oslobodenych), tak podavas danove priznanie a uvedies vsetky prijmy.

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    par.9 ods.1 písm.h.Zákona o daniach z príjmov- tento príjem je oslobodený ak nepresiahne sumu päťnásobok živ.minima t.j. 21050,00 Sk- táto suma platila na rok 2004.Takto nám to potvrdili aj na seminári.

    laczy je offline (nepripojený) laczy

    laczy
    Dakujem za odpovede, este na upresnenie:

    Spolu vsetky prijmi ak nepresiahnu 5-nasobok zivotneho minima? To u mna presiahnu. Potom musim uviest v DP aj 2500 Sk za prenajom pody a aj z toho platit dan 19% ak som dobre rozumel?

    A este jedna otazka - ak som mal prijem zo zamestnania (hlavny prac. pomer) + prijem (dohoda) u ineho zamestnavatela + 2500 Sk za prenajom pody, potom musim podat danove priznanie typu B1? Alebo aky typ?

    Vdaka.

    DP pre FO - prijmy + prenajom pody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.