Zavrieť

Porady

Overenie podania dan.priznania zamestnavatelom a dan.priznanie pocas poberania davok v nezamestnanosti.

Zamestnana som bola do 6/2017, nasledne som bola do konca roka 2017 vedena na urade prace s poberanim podpory v nezamestnanosti. Ako si viem overit/zistit ci dany zamestnavatel za mna podal danove priznanie? A ako je to s dan.priznanim v pripade vedenia na urade prace a poberania prispevku v nezamestnanosti? Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. zamestnávateľ za teba daňové priznanie nepodáva
    2. ak si požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie (ktoré nahrádza daňové priznanie), tak ti ho mal spraviť a tebe jednu kópiu dať.
    3. ak si zamestnávateľa do 15.02. nepožiadala o ročné zúčtovanie, tak ti mal vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a TY si musíš urobiť daňové priznanie sama

    Odklad podania (nutné podať do 03.04.18):
    https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.401.html
    https://pfseform.financnasprava.sk/F.../OZN493v17.pdf
    Naposledy upravil kn-alka : 30.03.18 at 06:57
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zzuzzkaa Dakujem.
    Zamestnavatel mi po rozviazani prac.pomeru poslal potvrdenie o zdan.prijmoch. Takze podla toho co pises, som na zaklade toho mala sama podat dan.priznanie - chapem to spravne, vsak (kedze kopia rocneho zuctovania mi neprisla) ?
    Doteraz som ho nepodala :-( Mozem 3.4. podat na dan.urade pisomnu ziadost o odklad? Prip. mi, prosim, vies poradit ako je vhodne teraz postupovat? Dakujem za odpoved
    kn-alka aká je hrubá mzda na riadku 01 a aká je suma na riadku 07 ?
    Zzuzzkaa 01 - 3522,12 €
    07 - 338,65 €
    kn-alka nakoľko príjmy sú vyššie ako 1900€, musíte podať daňové priznanie a aj sa oplatí podať, nakoľko vám vyjde vratka dane v sume 338,65€
    Zzuzzkaa Dakujem za radu, podam ziadost o odklad dan.priznania (povodne som myslela, ze to mozu len PO) a dan.priznanie samotne predlozim v predlzenej lohote.
    Ak by som nepodala ani ziadost o odklad a ani dan.priznanie - hrozia mi nejake sankcie?
    Priznam sa, ze tomu dan.systemu nerozumiem a google podava rozne informacie, takze Vam dakujem za odpovede.
    veronikasad Prečo chceš čakať na vrátenie dane do konca júla, keď vyplnenie DP typu A cez elektronické tlačivo nie je nič zložité? Návodov na vyplnenie nájdeš kopu...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tvojou povinnosťou je podať DP - keďže si o RZD nepožiadala do 15.2. svojho zamestnávateľa (na predpísanom tlačive).
    Sprav teraz (v poučení máš všetko dobre vysvetlené, aj tu máš návody) - máš tam preplatok, načo by si zbytočne naň dlhšie čakala
    A keď - tak o odklad sa nežiada, len sa oznamuje

    Overenie podania dan.priznania zamestnavatelom a dan.priznanie pocas poberania davok v nezamestnanosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.