Zavrieť

Porady

Prepočet kurzom eur-účet

Dobrý deň,
žiadam Vás o radu, mám vedený eur-účet v Tatra banke.
Došlo mi kreditné avízo na ktorom sú uvedené:
Dátum spracovania: 13.10.2004
Dátum zúčtovania: 15.10.2004
Ktorý dátum použijem na prepočet kreditu?
Na bankovom výpise je to uvedené tak isto.
Ja používam dátum spracovania a neviem či to robím dobre.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja používam dátum, kedy bol výpis vystavený, príp.ak ide o hromadný výpis, tak deň kedy mi to na výpise pripísali ako kredit alebo odpísali ako debet.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    SlavkaS
    Dobrý deň,
    žiadam Vás o radu, mám vedený eur-účet v Tatra banke.
    Došlo mi kreditné avízo na ktorom sú uvedené:
    Dátum spracovania: 13.10.2004
    Dátum zúčtovania: 15.10.2004
    Ktorý dátum použijem na prepočet kreditu?
    Na bankovom výpise je to uvedené tak isto.
    Ja používam dátum spracovania a neviem či to robím dobre.
    Ďakujem
    V Tatrabanke sa riadim tiež dátumom spracovania.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja dátum spracovania považujem za dátum kedy túto operáciu spracovala banka a nie kedy to pripísala na môj účet. Podľa mňa dátum spracovania bankou je informatívny údaj. Pre mňa z hľadiska účtovníctva je to dátum pohybu na bankovom účte, ktorý použijem pri zaúčtovaní pohybu.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Doteraz som neúčtovala CM. Poraďte.Máme účet EUR v UniBanke.31.12.2004 bol výber 2000 EUR do pokladne/kurz NBS/ .Dňa 5.1.2005 bola uskutočnená úhrada FD priamo vkladom na účet dodávateľa -Tatra banka/EURO účet/ vo výške 1 258,40 EUR. Akým kurzom mám vypočítať výber z pokladne /NBS?/a úhradu FD v TB Devízy nákup TB ? Nie je mi to jasné. A asi sa to bude opakovať, tak potrebujem "návod". Dík
    Naposledy upravil Beba : 15.02.05 at 13:41

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ak som to dobre pochopil, tak výber z UniBanky: ak bol z Euro účtu použijem kurz NBS. Ak bol výber z korunového účtu, tak kurz UniBanky. Vklad do valutovej pokladne kurzom ako som zaúčtoval výber z účtu.
    Dňa 5.1.05 výber z valutovej pokladne-úhrada fa: kurz NBS. V tomto prípade ide o vklad na cudzí účet tak použijem kurz NBS a nie komerčnej banky. Ak by sa valuty vkladali na vlastný účet korunový, použijem kurz banky do ktorej som vkladal podľa výpisu.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Díky Jožko za radu. A aký kurz sa používa v prípade pohybu platieb na vlastný devízový účet - príjem na účet - kurz nákup komerčná banka /OF/
    platba z účtu /DF/- kurz predaj komerčná banka?
    Alebo napr. mám EUR, ale potrebujem plaťiť v korunách z účtu SK, urobím prevod/len v naliehavom prípade/ a účtujem devízy predaj devíz mojej kom.banky. Toto sú asi najčastejšie pohyby na účte

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ako som spomenul. Ak sa vkladá napr. EUR na účet vedený v Eur použije sa vždy kurz NBS. To platí aj pri výbere v tej istej mene.

    Ak sa bude vkladať Skk na Eur účet, alebo opačne, použije sa kurz, ktorým to prepočítala banka, t.j. kurz uvedený na doklade o konverzii alebo na výpise z banky.

    Ak uhrádzam Eur z korunového účtu, ručne si vypočítam kurz, podľa toho, koľko Skk sa odpísalo z účtu. Ale niektoré banky ho uvádzajú na výpise.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.