Zavrieť

Porady

Učtovanie v MRP programe

Prosím robím v MRP programe PU - mám nahodené PS - cez funkcie kontrola je OK - treba ešte zvlášť preúčtovať zostatky účtov na 701? Jenda sa mi o to, že v HK mám inú sumu ako ked urobím saldo k účtu. Ak mi na konci roka zostane napr. na účte 331 KZ 95EUR, úhrada je na zač. nového roka. Na zač. roka mám ešte preúčtovať 331, lebo rozdiel v HK mi vykazuje tých 95E z min.roka. Dakujem
Naposledy upravil Gong : 26.04.18 at 10:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Ak ti v počiatočných hodnotách vypísalo že v poriadku, pozri si v Predvahe, tam sú počiatočné stavy k 1.1.2018, či Ti všetko sedí. Netreba nič preúčtovať na 701, vo výstupoch si pozri Počiatočný účet súvahový, ešte je možné, že nemáš nastavený Pasívny účet. PS mal byť na strane Dal 331 a úhrada potom 331/221 alebo 211.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gong Dakujem presne to takto mám. V predvahe i na poč.účte. V HK mám k 1.1. tých 95, MD suma, D suma, ale zostatok v HK nie je totožný ked spravím saldo účtu 331. Konateľka odo mňa chce aby som jej spravila saldo ku každému súvah.účtu.
    Kristina27 331 (aj iné účty) si kontrolujem každý mesiac a keď mi to nesedí hľadám chybu. Pozri si ešte či v PS je 95 eur kladnou sumou ako záväzok a P pasíva.
    Gong v Poč.hodnotách ju mám plusom v P, ale v HK je k 1.1. minusom aj v predvahe
    Gong Prosím Vás robíte to saldo okrem 321,311 aj na ostatné súvahové?
    Kristina27 Ja saldo nepoužívam, ja si kontrolujem všetko "ručne" napr. stav 311 k určitému dátumu so zoznamom vyšlých neuhr. faktúr a tak. Možno si robím viac roboty, ale čo uź.
    Kristina27 Tak to je ok, v predvahe má byť mínus.
    Gong To saldo účtov chce odo mňa konateľka. Mám problém že keď dám to saldo v mrp na účet 331 tak mi suma nesedí s účtom v HK. kedže v salde mám sumu teda iba úhradu 331/221 - nemá sa tá suma rovnať sume v HK? Už tomu nerozumiem - možno že hľadám chybu tam kde nie je
    Kristina27 pozri si na stránke www.mrp.sk - podpora - otázky a odpovede, či tam niečo nie je, možno pri prevode z minulého roka bola nejaká chyba, príp. tam skús zavolať :-)
    alebo tu: http://www.porada.sk/t149429-saldokonto.html
    http://www.porada.sk/t47064-saldokonto.html
      zbaliť

    Učtovanie v MRP programe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.