Zavrieť

Porady

Zateceny balkon z jeho spodnej strany?

Dobry den.
Mame takyto problem na novostavbe, na ktorej ideme o chvilku robit vonkajsiu omietku. Na spodnej casti balkona sa nam po dazdi vytvaraju rozne fleky, vid. foto. Co s tym??? Mame aj druhy balkon, na ktorom sa ale vobec nic po dazdi neukaze. Nechapeme...
20180615_180133.jpg  
20180615_180136.jpg  
20180615_180145.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
misoft Nuž - môj názor - horný balkón bol postavený neodborne, nedokonalá izolácia, nesprávne spádovanie. Inak - ani armatúra nie je asi správne položená - vidieť jasné známky, kde je.
M987 Vies sa prosim viac rozpisat? Preco nedokonala izolacia? A zle spadovanie? A armaturu kde vidiet? Vdaka.
misoft Nepísal som, že je ju vidieť, ale že je asi zle položená - pozri sa na vzory, ktoré vytvorila vlhkosť. A izolácia a zlý spád - na jednom mieste to máš na styku balkón - obvodový múr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To isté robilo aj mne po zateplení fasády bytovky. My sme mali lodžie a po daždi som mal vždy plno vody na lodžii.

    Keď som sledoval vodu pri daždi, tak som zistil, že keď voda stiekla po vonkajšej stene lodžie, tak neskvapla dole, ale stiekla po spodku susedovej lodžie a tam potom kvapkala na moju lodžiu.

    Jednoducho bol zle urobený spodný okraj lodžie - nebola urobená okapová hrana. Ak tam ešte nie je omietka, treba tam dať okapovú lištu - niečo takéto:

    http://www.mat-plasty.cz/profily-lis...y-s-okapnickou

    https://www.stavmachem.cz/index.php?...ktudetail=3255

    a omietnuť to. Ak je to už omietnuté, ako to bolo aj v mojom prípade, tak som si poradil sám tak, že som tú okapovú hranu vytvoril z bieleho silikónu - naniesol som ho na kraj tej hornej lodžie, aby po ňom voda stekala dole a nie na spodok lodžie. Odvtedy spodok susedovej lodžie bol aj v daždi suchý a ja som mal vodu na lodžii len vtedy, keď šľahal dážď smerom do lodžie. Pokiaľ pršalo bez vetra, tak na lodžiu netieklo.



    Našiel som aj fotky, ako to vyzeralo, keď tam stekala voda. Fotky po oprave už bohužiaľ nemám.
    Naposledy upravil Chobot : 19.06.18 at 00:50
    DSC09904.jpg  
    DSC09907.jpg  
    1/1

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Oba balkony robil ten isty majster?
    Vylej na balkon kybel vody a sleduj ako odteka. Tipujem zle oplechovanie a voda neodkvapkava nadol, ale steka po "murive".
    M987 Ano, oba robil ten isty majster a jeden je uplne bez flakov a druhy stale zaflekovany od dazda. Skusim tu vodu. Ale steny mame suche, nejde to po stene.
    vicktor To murivo je v uvodzovkach, nevedel som poriadne slovo, snad po betone balkona.
    kopretinka 03.07.18 18:07 odstránil(a) z Porady

    Zateceny balkon z jeho spodnej strany?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.