Zavrieť

Porady

eshop a dodanie tovaru do eu / platca dph

zdravim
v pripade ze predaj tovaru cez eshop zo slovenska je vylucne konecnemu zakaznikovi v inej kranine eu (svedsko) je nutne sa zaregistrovat ako platca DPH? Tovar by sa posielal z SK. Slo by o par objednavok zo zaciatku.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Vo všeobecnosti je miesto dodania tam, odkiaľ je tovar odosielaný. Ale ak ide o zásielkový obchod, miesto dodania sa určí podľa § 14. TJ. treba zistiť, aký obrat sa do jednotlivých krajín môže poslať, kým tam nie je potrebná registrácia. Napr. u nás je to 35 000 €. (Ak by napr. niekto zo Švédska posielal našim občanom tovar)

    Tj. ak to bude pár objednávok za pár EUR do Švédska, tak v tomto prípade bude miesto dodania stále iba V SR. TJ. skúmať sa zatiaľ musí iba podmienka našej registrácie a tou je obrat 49 790 € za 12 kalendárnych mesiacov po sebe. Ak sa nesplní - registrácia nie je potrebná.
    stastlivka Vdaka za radu. Takze obrat 49 790 EUR nie je rocne dosiahnuty tak rozumiem tomu ze netreba registeovat za DPH co je fajn. Tym padom faktura bude bez dph. Vdaka

    eshop a dodanie tovaru do eu / platca dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.