Zavrieť

Porady

práca v štátny sviatok

Štátny sviatok padol v týždni, kedy je bežný pracovný čas zamestnanca, ten odpracoval v štátny sviatok 8 hodín. Patrí mu: mzda + príplatok 100% za štátny sviatok + platený štátny sviatok?
veronikasad má hodinovu alebo mesačnú mzdu ?
Janca1234 hodinovú
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, len mzda + príplatok 100% za štátny sviatok.

    Platený štátny sviatok je predsa nahrada mzdy za den, kedy by pracovnik inak pracoval ,ale kvoli statnemu sviatku nepracuje.
    Co v tomto pripade neplati.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janca1234 a ked v ten deň nepracuje, tak sa ale platí štátny sviatok bežne, tak v podstate tam zvýhodnenie ani nie je, len to že má zaplatenú mzdu.
    ivka70 Zvyhodnenie mu moze dat zamestnavatel nad ramec zakona, ak potrebuje, aby zamestnanec aj cez statny sviatok pracoval. Ake zvyhodnenie este ocakavas?
    Janca1234 Ide o to, že ja spracúvam mzdy, nemám dochádzku len výkazy, kde mi napísali nasledovné. Pracoval v ŠS 8 hodín, Dalej ŠS 8 hodín + príplatok za ŠS 100%
    ivka70 ak ty spracovavas mzdy a pytas sa na taketo zakladne veci, mala by si zacat vela vela studovat - napr. Zakonnik prace
    ak ma firma interny predpis o vyssich priplatkoch za pracu vo sviatok, nech ti ho predlozia, potom postupujes podla neho
    Janca1234 Preto som sa pýtala, keď to zle uvádzajú do výkazov, čiže to musím prediskutovať s nimi, natom že sa pýtam nie je nič zlé, viac hláv viac rozumu.
    avalik ale ved vo vykaze to mas dobre uvedene SS odpracoval + priplatok 100 % - ten priplatok ti vobec nemusia uvadzat, staci ak v dochadzke uvedu kolko hodin v ktory den odpracoval (resp. neodpracoval - dovod), ci pracoval napr. aj v noci, a ty ako mzdar vies, ktore priplatky zamestnancovi patria
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 122

    Mzda a náhrada mzdy za sviatok
    (1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 100 % jeho priemerného zárobku. ...


    Žiadne + platený štátny sviatok tam nie je. Zamestnávateľ ale môže dať vyššie mzdové zvýhodnenie za sviatok - mal by ho ale dať všetkým porovnateľným zamestnancom, nie len jednému vyvolenému. Upravené by to malo byť v internej smernici.

    práca v štátny sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.