Zavrieť

Porady

cash-flow

Dobrý deň, som nová účastníčka porady a nenašla som nikde okno, kde môžem zadať otázku, takže sa ospravedlňujem že som zvolila túto formu.
Prosím o radu, či niekto nevie, kde sa dá stiahnuť formulár na Cash-flow (taký,aby robil aspoň základné kontroly) - vraj je na internete. Prípadne či
nevie niekto o nejakej literatúre, kde je ľudsky napisaný návod ako ho vypočítať. Moja predchodkyňa vo firme mala nejaký SW, kde nahodila počiatočné stavy, obraty účtov a konečné zostatky a ono jej to urobí Cash flow nepriamou formou. Nepoznáte náhodou taký SW a kde sa dá kúpiť?
Pracujem so SW MRP, ktorý síce má Cash-flow, ale tam mi vychádzajú absolútne nezmysly a v manuáli nie o tom nič.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ak by ti stačila modifikovaná priama metóda, ktorú som vypracoval - nachádza sa v tlačivách.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Chcela by som sa opytat aka hodnota mi ma vyst v pismene D. vykazu Cash flow nepriamou metodou. Ako si viem odkontrolovat cash flow, ze som ho zostavila spravne pri nepriamej metode?

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    Ďakujem Braňovi, ale zistila som, že potrebujem nepriamu metódu (keď som
    včera zadala otázku, objavili sa mi na monitore príspevky na tému Cash Flow
    a tam bolo od niekoho upozornenie, že sa musí postupovať min. 2 roky rovnakou metódou a musí byť aj popísaná v smernici). Bohužiaľ radu na môj
    problém som v tých príspevkoch nenašla. Okrem toho mi známa povedala, že
    ak niekto chce použiť priamu metódu, musí tomu prispôsobiť aj účtovníctvo,
    aby mu to sadlo. Takže prosím radu ohľadom NEPRIAMEJ METÓDY - dosť mi to
    súri, lebo môj auditor čaká už len na ten Cash Flow (máme odklad DP do 31.8.2006).

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    Ja si myslim, ze prave auditor by mal pomoct pri vypracovani CF. Pracujem uz s tretim auditorom a prave oni mi vypracovavali CF.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Moja tabuľka na cash-flow mi funguje, myslím, že máš možnosť si zvoliť metódu sama. Ak Ti spraví nejakú odchýlku v zaokruhľovaní, hodíš to do "ostatné náklady".
    Dobrý deň,
    prosím Vás pomôžete mi rýchlo sa zorientovať v nasledovnom:
    viem, že cash flow je súčasťou poznámok bolo to uvedené v opatrení MFSR, ale neviem si v rýchlosti spomenúť na číslo opatrenia, určite to bolo uvedené aj vo FS

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Kalkulacka
    Dobrý deň,
    prosím Vás pomôžete mi rýchlo sa zorientovať v nasledovnom:
    viem, že cash flow je súčasťou poznámok bolo to uvedené v opatrení MFSR, ale neviem si v rýchlosti spomenúť na číslo opatrenia, určite to bolo uvedené aj vo FS
    Neviem, či toto je to, čo hľadáš, ale aspoň posuniem tému

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    JanaF
    to Brano: Nemas nahodou spracovanu aj nepriamu metodu?
    V prílohe je nepriama metóda.
    Naposledy upravil Braňo : 25.01.07 at 13:39

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    abel
    Opatrenie z 15. októbra 1997 č. 3358/97 , Fin. spravodaj 12/1997
    pozri FS 10/2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.