Zavrieť

Porady

Rezervacna zmluva - kupa bytu

Dobry den, rada by som sa spytala, je standardne podpisat rezervacnu zmluvu o kupe bytu bez toho, aby sa obidve strany (kupujuci aj predavajuci) dohodli na finalnej verzii kupnej zmluvy?

Z mojho pohladu to znamena ze kupujuci sa zavazuje kupit nehnutelnost a suhlasi s podpisom zmluvy, ktoru ale pripravuje predavajuci a tym padom moze byt pre kupujuceho nevyhodna..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZahradnikAmater
    V rezervačnej zmluve sa zaväzuješ, že v stanovenom období nebudeš jednať s nikým iným. A dovtedy sa buď dohodnete na podmienkach a cene, alebo nedohodnete a môžeš jednať s iným záujemcom. V rezervačke sa predsa nezaväzuješ ku konkrétnej cene a konkrétnym podmienkam. A ak ťa tlačia, nepodpisuj takú zmluvu. Ja som ju dal päť ráz prerobiť, kým som bol spokojný.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keby existovala finálna verzia kúpnej zmluvy, tak by zmluvné strany nemuseli podpisovať rezervačnú zmluvu. Pred podpisom rezervačnej zmluvy si dohodnú podstatné veci transakcie (kúpnu cenu, spôsob a čas úhrady, dátum odovzdania nehnuteľnosti) a potom sa môžu doťahovať na znení samotnej kúpnej zmluvy.

    V čom by podľa teba mala byť pre kupujúceho zmluva nevýhodná, keď na podstatných veciach ste sa dohodli?

    Podľa mňa je to štandardný postup.

    Rezervacna zmluva - kupa bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.