Zavrieť

Porady

Za koľko môžem predať auto po odpisani ?

Za koľko môžem predať auto po odpisani nadobudacia hodnota bola 30 tis.eur, sme platcami DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za takú, na akej sa dohodnete. Samozrejme, ak to nepredávate spriazneným osobám. Tam to je iné.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Vsak prave o to "ine" ide.
    Cudziemu co najdrahsie, blizkemu za symbolicke euro.
    hanelie ale to predsa nejde za euro - na to tu je transférové ocenenie
    vicktor Ked si taka mudra, nepis ako to nejde, ale odpovedz Bozenke na otazku.
    hanelie áno ja viem, že som múdra - a odpoveď je transférové ocenenie - ako som už písala keď nechápeš, tak sa uč !
    vicktor Obdivujem tvoju "mudrost".
    buchač vicktor (07.11.18 12:23) Ked si taka mudra, nepis ako to nejde, ale odpovedz Bozenke na otazku.

    vicktor (07.11.18 13:31) Obdivujem tvoju "mudrost".
    ===================
    Hm...a ty si mne vyčítal aroganciu ???
    afrikánka buchač, zase si tam, kde nemusíš, mohol by si pozornosť venovať, kde si menovaný...ale ticho, tiež zaujímavé
    Nandrolon Ano, to by sa auta predavali po 10 eur nespriaznenym osobam. Kde aky kamarat z fitcentra je nespriaznena osoba...
    Nandrolon Keďže ma rada chytáš za slovíčka a dávaš mi neužitočné, dávam aj ja neužitočné, nakoľko tvoj príspevok nie je pravdivý. Ak sa s cudzím dohodnem na cene 5 centov, daňováci budú mať s tým problém a okamžite to vyhodia z účtovníctva!
    jakubzemko A veru že nebudú, také vrakovisko si ešte od teba vypíta za odvoz, nie že ty to predáš za 5 centov Ešte si dokonca znížiš základ dane o výdavok
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    victor, toto je porada, nie krčmové reči. To čo navrhuješ je bonbónik pre daňovú kontrolu. Ak chce Tweety kľudne spávať, zaplatí znalecký odhad.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety ???
    Jarka 1 @ felix1: Od kedy je treba znalecký odhad pri predaji auta a hlavne ak pôjde o nespriaznené osoby?
    hanelie niekedy s tým majú daňováci problém, preto sa odporúča akási vnútorná smernica, na základe čoho dospela spoločnosť ku predajnej sume - napr viem, že s.r.o. si urobila písomný prieskum v autobazároch k danému typu MV a podľa toho potom predávali OM

    https://www.topspeed.sk/ako-vypocita...eho-auta/11715
    comodo Firmy veľké i malé rodinné každoročne predávajú množstvo " odpísaných " áut i nespriazneným osobám. Niektoré autá hned po odpise niektoré neskôr. Nechce sa mi veriť , že by vždy dávali auto odhadovať. Mám dojem , že na toto nieje stanovený zákon a zbytočne to robí starosti predajcovi. Ak ne to nie je zákon , neviem prečo by to malo dráždiť daňovákov.
    hanelie http://www.danovecentrum.sk/aktualit...-dc-8-2016.htm
    hanelie je dobré mať k tomu nejaké info, z čoho sa vychádzalo pri určení predajnej ceny, aby sa spoločnosť vyhla rôznym skúmaniam komu a či bolo MV transparentne predané napr ide o zamestnanca, spriaznené osoby, ai
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Za cenu, na akej sa dohodnete a v prípade, že to bude nižšie, ako cena obvyklá, tak dodaniť aj z pohľadu DPH aj DzP.
    Naposledy upravil JankaO : 12.11.18 at 16:38

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Na auto sa nepozaduje znalecky posudok, takze cena "dohodou". Mala by to byt cena obvykla. Velke firmy postupuju tak, ze si vytlacia z 2-3 najvacsich bazarov ponuky za identicke auta a podla toho stanovia cenu. Ale treba uvazit, ze ked sa ponuka auto za 5000 eur, este neznamena, ze za tolko sa aj preda. Podla mojho nazoru polovicna cena, teda 2500 eur je akceptovatelna. Ale napr. s 50 eurami uz by mal DU problem..,

    Za koľko môžem predať auto po odpisani ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.